Jest wyrok w sprawie pochówku w śmieciach

  • 13.02.2019, 16:18 (aktualizacja 13.02.2019, 17:34)
  • Paweł Ickiewicz, HB
Jest wyrok w sprawie pochówku w śmieciach fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie skandalicznego pogrzebu z września 2016 roku. Na cmentarzu komunalnym w Tczewie pochowano mężczyznę w miejscu, w którym znajdowały się śmieci. Wdowa po zmarłym złożyła pozew przeciwko Gminie Miejskiej oraz ówczesnemu zarządcy cmentarza, którzy mieli naruszyć jej dobra osobiste w postaci kultu pamięci osoby zmarłej.

Zgodnie w wyrokiem sądu cywilnego I instancji były zarządca cmentarza komunalnego przy ulicy Rokickiej będzie musiał na łamach dwóch portali internetowych oraz dwóch gazet zamieścić oświadczenia, w których wyrazi ubolewanie i przeprosi za udostępnienie zaśmieconego miejsca przeznaczonego do pochówku. Jednocześnie, jak poinformował nas rzecznik Sądu Okręgowego, sędzia Łukasz Zioła, sąd oddalił powództwo w części dotyczącej żądania analogicznego oświadczenia ze strony gminy miejskiej Tczew. Jednocześnie oddalono żądania wypłaty zadośćuczynienia na rzecz powódki od pozwanych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej o głośnej sprawie pochówku z 2016 roku pisaliśmy TUTAJ.

 

Paweł Ickiewicz, HB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe