Nabór do szkół i przedszkoli już w marcu

  • 14.02.2019, 12:14 (aktualizacja 15.02.2019, 14:31)
  • Redakcja
Nabór do szkół i przedszkoli już w marcu fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Niebawem rodzice będą mogli zgłaszać dzieci do klas pierwszych, zerówek i przedszkoli. Zapisy do tczewskich placówek potrwają od 1 do 15 marca.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, prezydent Tczewa określił harmonogram i kryteria związane z naborem dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych oraz zerówek i przedszkoli. Zarządzenie można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Kryteria naboru do przedszkoli oraz oddziałów zerowych szkół podstawowych są dwustopniowe - ustawowe i samorządowe, o czym mówi naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Sylwia Olek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieco inne kryteria są przy naborze do klas pierwszych szkół podstawowych. Tutaj w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci mieszkające w obwodzie danej szkoły. Jeśli okaże się, że w placówce są jeszcze wolne miejsca, to do rekrutacji mogą przystąpić też osoby spoza obwodu, spełniające kryteria ustalone przez prezydenta miasta związane m.in. z pracą rodziców lub tym, czy rodzeństwo uczęszczało wcześniej do danej szkoły. 

Od 1 do 15 marca rodzice mogą składać stosowne wnioski. Oddziały zerowe prowadzone są w dziewięciu tczewskich podstawówkach. W przypadku przedszkoli nabory prowadzone są we wszystkich placówkach, natomiast podporządkować zarządzeniu prezydenta muszą się przedszkola publiczne - Nasze Przedszkole nr 8, a także Przedszkole Sióstr Miłosierdzia oraz trzy placówki niepubliczne, które w drodze konkursu zostały wybrane do realizowania zadań miasta, są to Chatka Puchatka na Czyżykowie, Jodełka na osiedlu Garnuszewskiego oraz Siedem Darów na Starym Mieście.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe