Opinie w Radiu Tczew 18.02.: proces prezydenta Tczewa i finał głośnej sprawy pochówku w śmieciach

  • 19.02.2019, 14:00
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 18.02.: proces prezydenta Tczewa i finał głośnej…

Podziel się:

Oceń:

18 lutego gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Przemysław Zieliński z „Dziennika Bałtyckiego”.

W Sądzie Rejonowym w Malborku odbyło się kolejne posiedzenie z udziałem prezydenta Tczewa oskarżonego o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Sąd przesłuchał trzech kolejnych świadków: prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Marcjusza Fornalika, strażnika miejskiego, który na polecenie komendanta zabezpieczył nagranie oraz byłego radnego Zbigniewa Urbana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poznaliśmy wyrok w sprawie pochówku w mogile, gdzie były śmieci, jaki odbył się na tczewskim cmentarzu komunalnym we wrześniu 2016 roku. Sąd oddalił powództwo wobec gminy miejskiej, z kolei zarządca został zobowiązany do przeproszenia wdowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na Moście Tczewskim rozpoczęto demontaż powojennego przęsła ESTB. Najprawdopodobniej na początku marca starostwo powiatowe ogłosi przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się zezłomowaniem rozebranych przęseł ESTB. Zgodnie z nakazem wojewódzkiego konserwatora zabytków, siedemnastometrowy fragment demontowanego przęsła nurtowego zostanie zachowany i wyeksponowany w pobliżu przyczółka od strony Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na ostatniej sesji tczewska Rada Miejska zatwierdziła uchwałę wprowadzającą nowe zasady dotacji do opieki nad dziećmi do lat trzech. Na dofinansowanie do miejsc w żłobkach mogą jednak liczyć tylko dzieci mieszkańców Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Burmistrz Pelplina Mirosław Chyła zwyciężył w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego „Osobowości Roku 2018” w kategorii „samorządność”. Przyglądamy się nowej inwestycji, która wkrótce powstanie w samym centrum miasta, na terenie dawnej cukrowni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe