Opinie w Radiu Tczew 25.02.: wycinka drzew na Mierzei Wiślanej i zakaz wstępu na most kolejowy

  • 25.02.2019, 15:28
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 25.02.: wycinka drzew na Mierzei Wiślanej i zakaz wstępu na most kolejowy

Podziel się:

Oceń:

25 lutego gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Karol Uliczny z „Gazety Tczewskiej” i Wojciech Stobba z Radia Gdańsk.

Pod koniec stycznia posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie wyborczym. Wykluczają one ze startu w wyborach na prezydentów, burmistrzów i wójtów osoby skazane na karę grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności za przestępstwa umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. To zła wiadomość dla Mirosława Pobłockiego w kontekście toczącego się procesu, w którym prezydent Tczewa jest oskarżony o możliwość przekroczenia uprawnień.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cała Polska przyglądała się wycince drzew i protestom mieszkańców Krynicy Morskiej przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej. Sprzeciw nie przyniósł żadnego skutku - w ciągu kilku dni wycięto 25 hektarów lasu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas konferencji prasowej w urzędzie miejskim poinformowano dziennikarzy o wprowadzonym zakazie wstępu na most kolejowy, który został uznany przez wojewodę pomorskiego za obiekt strategiczny i trafił na listę obiektów chronionych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za nami ferie zimowe, podczas których w Tczewie funkcjonował tymczasowy rozkład jazdy miejskich autobusów. To pierwsza tego typu sytuacja w Tczewie, gdzie tego typu specjalny rozkład był przygotowywany na letnie wakacje, ale nigdy na dwa tygodnie ferii. Osobom pracującym nie spodobało się to, że w dni powszednie autobusy kursowały głównie według rozkładu sobotniego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W gminie Lichnowy w powiecie malborskim pojawiły się kontrowersje wokół planowanej budowy kompostowni na Żuławach. Mieszkańcy obawiają się fetoru. W ramach protestu zbierają podpisy przeciw budowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe