Tczew uczci Żołnierzy Wyklętych

  • 27.02.2019, 11:22 (aktualizacja 27.02.2019, 13:22)
  • Redakcja
Tczew uczci Żołnierzy Wyklętych fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze Wyklęci dopiero kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej zostali docenieni za walkę o Polskę. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce.

Miejskie uroczystości rozpoczną się 1 marca, w piątek o godzinie 12:00. O szczegółach mówi prezydent Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

PROGRAM

12:00

- otwarcie wystawy plenerowej „Organizacje niepodległościowe w powiecie tczewskim 1945-1952” – deptak przy ul. J. Dąbrowskiego

- złożenie kwiatów pod tablicą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (od strony ul. Kościuszki)

- przejście w kierunku ronda Żołnierzy Wyklętych i zapalenie zniczy

12:30

- uroczystości przy Pomniku Ofiar Stalinizmu w Parku Miejskim


Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE postanowiła w tym roku przypomnieć o bohaterskich harcerzach, a w szczególności o Kazimierzu Piechowskim. Współorganizatorem imprezy jest Powiat Tczewski, a wsparcia udziela Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba.

Wydarzenie przeznaczone jest dla ludzi młodych, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych z powiatu tczewskiego. Podczas Miejskich Marszów na Orientację TROPEM WILCZYM uczniowie będą mieli okazję poznać miejsca, które znała Hanna Hass, Władysław Jurgo, Hubert Stangenberg oraz Kazimierz Piechowski.

Impreza odbędzie się w piątek, 1 marca na ulicach Tczewa. Kilkuosobowe grupy wyruszą w teren wyposażone w mapę. Ich zadaniem będzie odnalezienie wyznaczonych miejsc oraz wykonanie zadań. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek oraz ciepłe napoje. Dla drużyn, które poprawnie i najszybciej odpowiedzą na pytania czekają atrakcyjne nagrody. Każda szkoła do zabawy może głosić maksymalnie dwie, 3-5 osobowe drużyny.

Regulamin, kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE (www.lot.kociewie.eu) lub na Facebooku (FB.com/lot.kociewie). Kartę zgłoszeniową należy przesłać e-mailem na adres: [email protected] Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 lutego do godz. 16.00.

fot. materiały prasowe


Z kolei w niedzielę, 3 marca odbędzie się Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O szczegółach wydarzenia mówił na naszej antenie organizator, Stefan Kukowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. materiały prasowe

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe