Ruszyło świadczenie Mama 4+. Jak wygląda realizacja w Tczewie?

  • 5.03.2019, 14:04 (aktualizacja 05.03.2019 15:29)
  • Aleksandra Hotowy
Ruszyło świadczenie Mama 4+. Jak wygląda realizacja w Tczewie? fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Od 1 marca w całej Polsce osoby uprawnione mogą starać się o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego Mama 4+. Jest to świadczenie przeznaczone dla osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i nie mogły podjąć pracy zarobkowej lub z niej zrezygnowały na rzecz wychowania dzieci. Sprawdziliśmy jak realizacja wniosków wygląda w Tczewie.

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające skierowane jest w pierwszej kolejności do kobiet, które urodziły i wychowały lub wychowały co najmniej 4 dzieci i z uwagi na potrzebę opieki nad nimi zrezygnowały lub nie podjęły pracy zawodowej. O przyznanie świadczenia starać się mogą także ojcowie, którzy samotnie wychowali dzieci, w związku ze śmiercią matki lub pozbawieniem jej praw do opieki. 

Już pierwszego dnia w  Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie złożono 50 wniosków. Obecnie świadczenie wynosi 1100 zł netto i zgodnie z deklaracją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie podlegać corocznej waloryzacji.

Mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Najstarsza wnioskodawczyni ma 86 lat, natomiast największa liczba dzieci, jakie wychowała wnioskodawczyni to dziesięcioro" - Krzysztof Cieszyński, rzecznik ZUS

Warunkiem koniecznym przyznania świadczenia jest osiągnięcie wieku emerytalnego. Warunkiem przyznania świadczenia jest nieposiadanie dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania.

Wnioski w formie papierowej, wraz z niezbędnymi załącznikami należy składać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie osobiście lub przesłać pocztą. 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe