Panie na start! W sobotę w Tczewie odbędzie się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

  • 06.03.2019, 13:36 (aktualizacja 07.03.2019, 14:52)
  • Redakcja
Panie na start! W sobotę w Tczewie odbędzie się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Turnieje Kół Gospodyń Wiejskich mają ponad dwudziestoletnią tradycję. W Tczewie powiatowy turniej odbędzie się po raz pierwszy. Do okazja do kibicowania paniom mierzącym się aż w pięciu kategoriach.

XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Tczewskim odbędzie się w sobotę, 9 marca 2019 r. w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10.

Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Krystyna Gierszewska, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich i prezeska Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet były gośćmi w naszym studiu, by przybliżyć słuchaczom ideę rywalizacji KGW.

W rozmowie z red. Pawłem Ickiewiczem panie opowiedziały o reprezentacjach KGW z gmin powiatu, przybliżyły historię Turnieju i kategorie, w których panie będą się mierzyć. Zawsze jest bardzo smakowita konkurencja "Produkt tradycyjny". W tym roku będzie to śledź w oleju. Drugie zadanie do "Tablica" czyli przygotowanie prezentacji na temat "1918-2018. My Polacy". "Piosenka z inscenizacją" to kolejna konkurencja, a jej przewodnim tematem jest "O mojej mamie". Czwartym punktem rywalizacji jest moda "Otulona kwiatami", a na koniec widzowie będą mogli oklaskiwać scenkę kabaretową "KGWuszki kandydują - program wyborczy na wesoło". Nie powinno też zabraknąć atrakcji dla publiczności - będą występy Tczewskiej Formacji Szantowej, pokaz iluzjonisty, stoiska rękodzielnicze, z produktami regionalnymi, haftem, koronkami i dużo wspólnej zabawy. Wstęp wolny!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Program XXII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Tczewskim:

10:00 - otwarcie Turnieju
10:15 - występ Tczewskiej Formacji Szantowej
10:30 - prezentacje konkursowe
11:30 - występ Tczewskiej Formacji Szantowej
11:45 - prezentacje konkursowe
12:45 - wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „KGW - co to? kto to?”
13:00 - występ iluzjonisty
13:30-14:00 - podsumowanie Turnieju i wręczenie nagród

Turniej toczy się o grand prix i udział w turnieju wojewódzki. Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich będzie reprezentować Powiat Tczewski na Wojewódzkim Turnieju KGW w Żukowie 27 kwietnia, na którym wystąpią najlepsze Koła z 16 powiatów naszego województwa.

Powiatowy Turniej organizowany jest pod patronatem Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna.Organizatorami są: Powiat Tczewski, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlacheckich, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku, Lokalna Grupa Działanie „Wstęga Kociewia” oraz samorządy gminne. Współpraca: Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie. Sponsor: Bank Spółdzielczy w Tczewie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe