Kolejny rekord WOŚP! Prawie 176 milionów złotych na zakup sprzętu medycznego

  • 8.03.2019, 12:47 (aktualizacja 08.03.2019 13:02)
  • Redakcja
Kolejny rekord WOŚP! Prawie 176 milionów złotych na zakup sprzętu medycznego mat. prasowe WOŚP
Podziel się:
Oceń:
175 milionów 938 tysięcy 717 złotych i 56 groszy zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16 milionów zebranych w ramach Facebookowej zbiórki "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta" zostaje w Gdańsku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dziś Szpitalowi św. Wojciecha w Gdańsku w pełni wyposażoną karetkę, która została zakupiona za pieniądze zebrane podczas Facebookowej zbiórki "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta". Przypomnijmy, Patrycja Krzymińska, mieszkanka Borkowa pod Gdańskiem, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, założyła zbiórkę, w której chciała zebrać 1000 zł dla Orkiestry. Facebookowi użytkownicy pokazali, że mają wielkie serca i przekazali aż 15 milionów 991 tysięcy 611 złotych. Na gdańską zbiórkę odpowiedziało datkiem 264 tys. internautów i była to największa zbiórka charytatywna w historii Facebooka w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Jurek Owsiak podczas konferencji w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku poinformował, że środki zebrane w tej zbiórce zostają w Gdańsku i wystarczą także na dokonanie zakupów m.in. rezonansów magnetycznych, usg, cyfrowego rtg i innych specjalistycznych sprzętów, nie tylko dla szpitala św. Wojciecha - także dla innych gdańskich placówek, m.in. szpitala dziecięcego oraz Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Tradycyjnie w Dzień Kobiet Fundacja podała wynik 27. finału WOŚP. Łącznie w tegorocznej kweście zebrano 175 milionów 938 tysięcy 717 złotych i 56 groszy na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Rekord z ubiegłego roku został pobity o 50 milionów złotych.

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe