Czad atakuje po cichu. Czteroosobowa rodzina w szpitalu

  • 10.03.2019, 22:07 (aktualizacja 10.03.2019, 22:58)
  • Barbara Jackiewicz
Czad atakuje po cichu. Czteroosobowa rodzina w szpitalu fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę wieczorem w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Armii Krajowej w Tczewie doszło do zatrucia czadem. Czteroosobowa rodzina, w tym nieprzytomny 12-letni chłopiec, trafiła do szpitala.

W niedzielę (10 marca 2019) około godz. 20:00 służby interweniowały w kilkurodzinnym budynku na ulicy Armii Krajowej w Tczewie. W mieszkaniu na parterze doszło do zatrucia czadem.

O szczegółach mówi starszy kapitan Marcin Majchrzak, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"W mieszkaniu znajdowały się cztery osoby (...) Poszkodowany chłopiec nieprzytomny w wieku 12 lat (...) Przyczyną powstania czadu był piecyk gazowy w łazience." - st. kpt. Marcin Majchrzak, KP PSP Tczew

Cała rodzina trafiła na obserwację do szpitala. Niesprawny piecyk gazowy został wyłączony, instalacja gazowa zabezpieczona, a mieszkanie gruntownie przewietrzone. Strażacy sprawdzili także pozostałe mieszkania w budynku. Nie stwierdzono w nich obecności czadu. Sąsiedzi mogli bezpiecznie wrócić do domów. Niektórzy już zapowiadali zakup czujnika, inni mówili o konieczności podłączenia do budynku ciepła systemowego i zlikwidowania gazowych piecyków w mieszkaniach.

Strażacy przypominają, że przed czadem można się zabezpieczyć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"[Należy] zadbać o prawidłową wentylację pomieszczeń (...) Można też zabezpieczyć się czujnikiem na tlenek węgla." - st. kpt. Marcin Majchrzak, KP PSP Tczew

Czujnik tlenku węgla to wydatek rzędu 60-250 zł, który może uratować zdrowie i życie.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe