Chcesz zostać statystą w filmie "Szpęgawsk 1939"?

  • 11.03.2019, 10:53 (aktualizacja 11.03.2019 13:55)
  • Aleksandra Kęprowska
Chcesz zostać statystą w filmie "Szpęgawsk 1939"? fot. Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego
Podziel się:
Oceń:
Film "Szpęgawsk 1939" będzie trzecim odcinkiem serii "Zbrodnia pomorska". Wcześniej powstały produkcje "Karolewo 1939" i "Dąbrowa 1939".

W niedzielę, 31 marca w Tczewie będą nagrywane zdjęcia do produkcji zatytułowanej "Szpęgawsk 1939". O pracy nad filmem i poszukiwaniach statystów mówi Sebastian Bartkowski, prezes Unisławskiego Towarzystwa Historycznego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego

Co będzie się działo w Tczewie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chętni mogą zgłaszać się do środy, 27 marca na adres [email protected] lub poprzez profil na Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. Organizatorzy skontaktują się telefonicznie z chętnymi w sprawie ustalenia szczegółów. 


W ostatni weekend marca rozpoczną się nagrania na terenie Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Pelplina i Gniewu. Film będzie gotowy jesienią tego roku. Premiera odbędzie się w Starogardzie Gdańskim. Przewidziane są również bezpłatne pokazy dla mieszkańców miast i mniejszych miejscowości powiatu starogardzkiego i tczewskiego.

Reżyserem filmu jest Sebastian Bartkowski, historyk, członek Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy IPN w Gdańsku, autor filmów dokumentalnych (m.in. „Makabryczna Noc - Inowrocław 1939”, „Króliki z Ravensbruck”). W badania, tworzenie scenariusza i organizację planu zaangażowane są Magdalena Pikora i Małgorzata Zubek.

Producentem filmu jest Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego wraz z Miastem Starogard Gdański i Instytutem Pamięci Narodowej. Współfinansują go Starostwo Powiatowe w Tczewie, Gmina Gniew oraz wiele instytucji i firm. 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe