Opinie w Radiu Tczew 11.03.: ewakuacja uczniów z Ekonomika i sprzeciw mieszkańców w sprawie budowy kompostowni

  • 11.03.2019, 15:17 (aktualizacja 11.03.2019, 15:25)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 11.03.: ewakuacja uczniów z Ekonomika i sprzeciw mieszkańców w sprawie budowy kompostowni

Podziel się:

Oceń:

11 marca gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Przemysław Zieliński z „Dziennika Bałtyckiego”.

We wtorek 5 marca ewakuowano 482 osoby z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Nieznany sprawca w toalecie rozpylił drażniącą substancję, która szybko przedostała się do kolejnych pomieszczeń. U niektórych uczniów spowodowała kaszel, drapanie w gardle i ból głowy. Kilku osobom na miejscu udzielono pomocy medycznej, a jedna została przewieziona do szpitala. Po ewakuacji w szkole pracowała specjalistyczna jednostka chemiczna z Gdyni, która bezskutecznie próbowała ustalić rodzaj rozpylonej substancji. Do podobnego zdarzenia we wtorek doszło także w Szkole Podstawowej nr 1 na Czyżykowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod koniec ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tczewie było przez chwilę gorąco za sprawą byłego posła Jana Kulasa. Z kolei podczas sesji Rady Powiatu Tczewskiego troje radnych złożyło interpelacje. Stanisław Smoliński chce sprawdzić możliwość wybudowania miejsc parkingowych przy ulicy 30 stycznia w okolicy cmentarza. Radna Alicja Gajewska zgłosiła potrzebę przekazania środków finansowych na projekt drogi rowerowej wzdłuż ulicy 30 stycznia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Lichnowach pojawiło się ponad 50 mieszkańców, którzy sprzeciwiają się budowie kompostowni. Co ciekawe, inwestor, który planuje tę inwestycję, jest powiązany z podobnym projektem na terenie Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod koniec marca poznamy zwycięskie projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Tczewa. Niestety, tak jak przed rokiem, pojawili się wnioskodawcy, których zaangażowanie w zbieranie głosów trudno uznać za do końca czyste.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeszcze w styczniu na parkingu Szpitali Tczewskich można było za darmo zaparkować auto do trzydziestu minut. To wystarczało, aby pacjenci zdążyli w tym czasie na przykład odebrać wyniki badań. Od pierwszego lutego darmowy czas został skrócony do piętnastu minut.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe