Gospodynie z Lipiej Góry najlepsze w powiecie!

  • 11.03.2019, 15:57 (aktualizacja 11.03.2019, 16:34)
  • Barbara Jackiewicz
Gospodynie z Lipiej Góry najlepsze w powiecie! fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich reprezentujące gminy powiatu tczewskiego walczyły o grand prix 22. Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się w sobotę, 9 marca br. Na turniej wojewódzki w Żukowie pojadą panie z Lipiej Góry.

Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbył się po raz 22., ale do Tczewa zawitał po raz pierwszy. Do hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu przyjechały KGW Brzuśce, KGW Czarlin, KGW Janiszewo, KGW Kolonia Ostrowicka, KGW Lipia Góra, KGW Nowa Cerkiew i KGW Stanisławie-Lubiszewo. Pani rywalizowały o punkty w pięciu kategoriach: 

"Produkt tradycyjny" czyli smakowity śledź w oleju,
"Tablica" - prezentacja patriotyczna "1918-2018. My Polacy",
"Piosenka z inscenizacją", której przewodnim tematem był "O mojej mamie",
"Pokaz mody" o wiosennym tytule "Otulona kwiatami",
"Scenka kabaretowa" pt. "KGWuszki kandydują - program wyborczy na wesoło".

Rywalizacja była zacięta, a jury miało pełne ręce roboty. Koła zaskakiwały kunsztem kulinarnym, pomysłowością prezentacji, fantazją piosenek o mamie, kreatywnym podejściem do kwiatowych motywów w modzie, a przede wszystkim pokazały cięty humor w scenkach kabaretowych.  

W przerwach do wspólnej zabawy przygrywała Tczewska Formacja Szantowa, był też specjalny pokaz iluzjonisty Jonasza Pakizera, a publiczność mogła skorzystać ze stoisk rękodzieła, z produktami regionalnymi, haftem czy koronkami. Podczas Turnieju wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „KGW - co to? kto to?”.

Wyniki 22. Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Tczewskim:

GRAND PRIX - KGW Lipia Góra
produkt tradycyjny - KGW Czarlin
tablica - KGW Lipia Góra
piosenka - KGW Brzuśćce
moda - KGW Brzuśćce
scenka kabaretowa - KGW Janiszewo

Dodatkowo wręczono kilka wyróżnień gminnych i specjalnych. Każde z występujących na Turnieju kół otrzymało nagrodę finansową od Banku Spółdzielczego. Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich z Lipiej Góry będzie reprezentować Powiat Tczewski na Wojewódzkim Turnieju KGW w Żukowie 27 kwietnia, na którym wystąpią najlepsze Koła z 16 powiatów naszego województwa. 

Powiatowy Turniej zorganizowany został pod patronatem Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna przez: Powiat Tczewski, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlacheckich, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku, Lokalną Grupę Działania „Wstęga Kociewia” oraz samorządy gminne. Współpraca: Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe