Nielegalny ściek czy stara melioracja? Interwencja w Knybawie

  • 12.03.2019, 12:33 (aktualizacja 13.03.2019, 13:38)
  • Paweł Ickiewicz
Nielegalny ściek czy stara melioracja? Interwencja w Knybawie fot. Paweł Ickiewicz Okolice Wisły w Knybawie

Podziel się:

Oceń:

Nasz słuchacz poinformował nas o niepokojącym znalezisku w pobliżu Wisły, w miejscowości Knybawa. Podejrzewał on, że znajdujące się w pobliżu rzeki rura i wydobywająca się z niej ciecz to odpływ ścieków. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie, którą zgłosiliśmy pracownikom Urzędu Gminy w Tczewie. Co udało się ustalić?

W ostatnich dniach słuchacz Radia Tczew zwrócił uwagę naszej redakcji na niepokojące znalezisko w pobliżu Wisły, w miejscowości Knybawa. Zaniepokoił go fragment rury i wydobywający się z niej odór, które mogły przypominać odpływ nieczystości. O pomoc i fachową opinię zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Tczew. Inspektor ds. środowiska, leśnictwa i ochrony przyrody Michał Ciecholewski we wskazanym miejscu dokonał oględzin. Co udało mu się ustalić? Czy to dobrze że mieszkańcy zgłaszają takie przypadki? Czy pomaga to realizować zadania gminy w zakresie ochrony środowiska? Zachęcamy do wysłuchania materiału:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Po pierwsze dziękuję mieszkańcom za sygnały tego typu (...). Na całe szczęście tutaj okazało się, że to nie jest zrzut ścieków, co niestety cały czas jeszcze się zdarza,  w niektórych miejscach na terenie gminy(...) wody melioracyjne nie zawsze pachną świeżością, jest tam po prostu gnijąca roślinność i stąd taki specyficzny zapach..."

W przypadku zgłoszenia z Knybawy okazało się, że zagrożenia dla środowiska nie ma, jednak dobrze, że mieszkańcy zachowują czujność i zgłaszają niepokojące przypadki. 

 

 

 

 

 

 

Paweł Ickiewicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe