Pomóżmy obudzić Bartka

  • 14.03.2019, 08:40 (aktualizacja 14.03.2019, 12:54)
  • Filip Jędruch
Pomóżmy obudzić Bartka Filip Jędruch

Podziel się:

Oceń:

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje wsparcia. 24-letni Bartek to triathlonista, ratownik wodny i honorowy dawca krwi. Na początku roku uległ wypadkowi, którego konsekwencje są bardzo poważne. Wspólnie możemy sprawić, że szybciej wróci do zdrowia.

Podczas wypoczynku na Słowacji Bartek nieszczęśliwie spadł ze schodów i doznał bardzo ciężkiego urazu mózgu. Od tego dnia, do dziś, jest w śpiączce. Cztery tygodnie po ciężkiej operacji mózgu udało się przetransportować go do Akademii Medycznej w Gdańsku. Teraz, w trybie pilnym, musi trafić do specjalistycznej kliniki wybudzeniowej i rehabilitacyjnej, by mieć szansę na powrót do zdrowia. Koszt jest ogromny, miesiąc pobytu to od 20.000 do 30.000 zł. 

Na szczęście Bartek może liczyć na rodzinę i przyjaciół. W internecie założona została zbiórka gdzie można wpłacać pieniądze. W sobotę w Tczewie odbędzie się także charytatywny bieg. Nasze studio odwiedzili reprezentujący firmę Flex Karolina Biesek i Grzegorz Kiedrowski, którzy opowiedzieli o Bartku i formach wsparcia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg odbędzie się 16 marca o godzinie 8:40, podczas Parkrunu na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu facebookowym.

Wolontariusze z Fundacji Bursztynowym Szlakiem będą zbierali datki do puszek. Do akcji przyłączył się Polmed, który zapewni bezpłatne pomiary ciśnienia i cukru, a także możliwe będzie wykonanie testów na HCV. Nasza firma zapewnia medale i poczęstunek dla uczestników biegu. Natomiast nagłośnienie udostępnia Dj No Name Team.

Filip Jędruch

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe