PITy po nowemu

  • 14.03.2019, 10:25 (aktualizacja 14.03.2019 12:32)
  • Filip Jędruch
PITy po nowemu Filip Jędruch
Podziel się:
Oceń:
Nasze studio odwiedził Artur Rajkowski z Fundacji Pokolenia, z którym rozmawialiśmy o rozliczeniach podatkowych. PITy trzeba złożyć do 30 kwietnia, ale czym charakteryzuje się e-pit? Co można odliczyć od podatku? Odpowiedzi na te pytania padły w trakcie spotkania.

Mówiliśmy także o mechanizmie 1% i odpisach od podatku po darowiznach dla Organizacji Pożytku Publicznego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie zapominajmy o przekazaniu 1%, najlepiej przekazywać go lokalnie - wówczas pracuje on na rzecz lokalnej społeczności. W naszym regionie działa wiele OPP, które możecie znaleźć na stronie pozytek.gov.pl

Emeryci i renciści, ci którzy pobierali świadczenia z ZUSu też mogą przekazać 1%, wypełniają wówczas tylko PIT OP.

W każdą sobota od 9 do 13 możecie skorzystać z bezpłatnego wsparcia przy rozliczaniu PITów przez Fundację Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6, Tczew).

Filip Jędruch

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe