Przedstawienie z przesłaniem [ROZMOWA]

  • 14.03.2019, 14:32 (aktualizacja 14.03.2019, 16:19)
  • Redakcja
Przedstawienie z przesłaniem [ROZMOWA] fot. Hanna Brzezińska

Podziel się:

Oceń:

„Bramy Nieba i Płomienie Piekła” to kultowe przedstawienie teatralne wystawiane na całym świecie od 1979 roku. 16 i 17 marca będzie można je zobaczyć w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Dlaczego warto, na naszej antenie wytłumaczyli reżyserzy spektaklu.

Spektakl powstał w Kanadzie, a jego scenariusz napisał Rudolf Krulik - Kanadyjczyk polskiego pochodzenia. Na świecie działa kilkanaście zespołów, które podróżują z tym przedstawieniem. Od 1991 roku „Bramy Nieba i Płomienie Piekła” można oglądać na deskach polskich scen. 

Przedstawienie składa się z serii sekwencji ukazujących ziemskie życie ludzi. Poza niezwykłym doświadczeniem wizualnym niesie ze sobą również przesłanie, że każdy człowiek ma szansę odmienić swoje życie.

Aktorzy to wolontariusze, którzy przygotowują spektakl w ciągu zaledwie siedmiu dni. Ich występom towarzyszy gra świateł i specjalne efekty dźwiękowe. W Tczewie przedstawienie można było zobaczyć już wcześniej. Teraz zostało wzbogacone o nowe scenki i multimedia, które dwa lata temu zostały nagrane w Republice Południowej Afryki. 

O spektaklu na naszej antenie mówili jego reżyserzy - Lidia i Paweł Nowakowscy

loadingŁaduję odtwarzacz...

„Bramy Nieba i Płomienie Piekła” będzie można zobaczyć w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie 16 marca o godzinie 18:00 oraz 17 marca o godzinie 17:00. Wstęp jest wolny. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe