MEVO w końcu rusza!

  • 14.03.2019, 15:38 (aktualizacja 14.03.2019, 15:58)
  • Aleksandra Kęprowska, Aleksandra Hotowy
MEVO w końcu rusza! fot. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Podziel się:

Oceń:

Na 26 marca zapowiedziano oficjalne uruchomienie Systemu Roweru Metropolitarnego MEVO.

Po ostatnich testach zdecydowano się na start systemu rowerów publicznych jeszcze w tym miesiącu. Realizacja projektu ma zwiększać mobilność podróżnych i być alternatywą wobec środków komunikacji samochodowej. Głównym celem Roweru Metropolitalnego będzie zwiększenie dostępności węzłów integracyjnych, umożliwiając szybszą i bardziej komfortową przesiadkę na inny środek transportu zbiorowego np. autobus lub pociąg.

fot. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Pierwszy termin wystartowania systemu roweru metropolitalnego, którego nie udało się dotrzymać przypadał 18 listopada zeszłego roku, drugi 16 stycznia. Kolejny termin został wyznaczony na 1 marca. Niestety, również i tej obietnicy nie udało się dotrzymać.


Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej i mobilności w Wydziale Rozwoju Miasta Tczewa będzie naszym gościem w piątek, 15 marca po godzinie 11:00. Porozmawiamy o nowym terminie wystartowania MEVO. 

fot. Aleksandra Hotowy

Aleksandra Kęprowska, Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe