Zmiany na niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 22 na wysokości Kończewic

  • 20.03.2019, 12:41 (aktualizacja 20.03.2019, 14:39)
  • Redakcja
Zmiany na niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 22 na wysokości Kończewic fot. google maps

Podziel się:

Oceń:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zmiany na drodze krajowej w stronę Malborka.

W związku z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Kończewice i licznymi wypadkami w tym miejscu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zmiany i przebudowę tego odcinka. Tylko w tym roku doszło tu do trzech poważnych wypadków, w których łącznie rannych zostało 10 osób.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zarządca trasy zapowiada przebudowę tego odcinka tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie na Mątowy. Nastąpi tam zmiana geometrii łączących się dróg i pojawi się sygnalizacja świetlna. Na kilku odcinkach będzie przekrój 2+1, aby bardziej komfortowo i bezpiecznie wyprzedzać pojazdy jadące w tym samym kierunku. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pojawi się na tym odcinku drogi  ciąg pieszo-rowerowy [...] Rowerzyści i piesi będą mogli poruszać się bezpiecznie wzdłuż drogi 22.
- Piotr Michalski, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA

Całkowity projekt przebudowy drogi powstanie do jesieni bieżącego roku a realizacja nastąpić może w latach 2020-2021.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe