Utrudnienia w remoncie drogi i rozwiązanie umowy z wykonawcą. Dojazd do A1 z problemami

  • 20.03.2019, 13:52 (aktualizacja 20.03.2019, 15:54)
  • Redakcja
Utrudnienia w remoncie drogi i rozwiązanie umowy z wykonawcą. Dojazd do A1 z problemami fot. google maps

Podziel się:

Oceń:

W związku z utrudnieniami, jakie pojawiły się w trakcie remontu drogi wojewódzkiej 224 została rozwiązana umowa z dotychczasowym wykonawcą przebudowy.

Przedłuża się realizacja inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 224 między Godziszewem a Stanisławiem. Planowana przebudowa obejmuje odcinek drogi o długości ponad 9 km wraz ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 222 w miejscowości Godziszewo. Zadanie zgodnie z ustaleniami miało być realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj przez konsorcjum firm: "Trakcja" Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych S.A. oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o.

Na etapie projektowym napotkano na utrudnienia, związane m.in. z brakiem uregulowania stanu prawnego działek. Jak poinformował nas Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku umowa z dotychczasowym wykonawcą została rozwiązana. 

Mówi dyrektor Grzegorz Stachowiak:

Będziemy ogłaszali przetarg i chcieli wyłonić nowego wykonawcę. Tylko trochę w innym wydaniu {...} zaczniemy od odcinka pod Godziszewem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykonawca nie przystąpił do realizacji kontraktu. Tutaj oczywiście są też głębsze przyczyny [...]

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. google maps 

Natomiast firma "Trakcja" przystępuje do przejmowania placu budowy i stoi na stanowisku, że umowa nadal łączy ich z zamawiającym.

Mówi Robert Kuczyński

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z firmą "Trakcja" drogowcy spotkają się najprawdopodobniej w sądzie. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy rozwiązano umowę z firmą Strabag. Utrudniała ona remont drogi numer 226. Tamten spór zakończył się ugodą.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe