Szykują się remonty najważniejszych wiaduktów w Tczewie. Kilka milionów potrzebnych na tę inwestycję

  • 26.03.2019, 12:51 (aktualizacja 26.03.2019, 16:29)
  • Redakcja
Szykują się remonty najważniejszych wiaduktów w Tczewie. Kilka milionów potrzebnych na tę inwestycję fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy urzędnicy przygotowują się do remontów wiaduktów w naszym mieście. 28 marca na sesji będzie głosowana korekta budżetu - jeden z punktów dotyczy zabezpieczenia środków na przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę wiaduktu w ciągu ulicy Nowy Rynek.

Mowa między innymi o obiekcie na ulicy Mostowej. Podjęcie prac jeszcze w tym roku ma pozwolić uniknąć paraliżu komunikacyjnego. Prezydent Mirosław Pobłocki zapowiedział też prace w innych lokalizacjach: na wiadukcie przy ulicy 1 Maja i na ulicy Łąkowej. Obecnie te trzy miejsca są pod stałą kontrolą w zakresie stanu technicznego. Ostatnie badanie wykazało konieczność podjęcia natychmiastowych działań remontowych przy wiadukcie między ulicami Nowy Rynek, Mostowa i Kolejowa. O szczegółach mówi prezydent, Mirosław Pobłocki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Tv Tetka

Inwestycja mogłaby w sumie pochłonąć nawet 10 milionów złotych. Ale to nie koniec wydatków. Następny w kolejce do remontu jest inny obiekt przebiegający nad ważną linią kolejową E65. Mowa o wiadukcie w ciągu ulicy 1 Maja. Stan tego ponad stuletniego wiaduktu jest bardzo zły, dlatego już kilku lat temu ograniczono tam wjazd ciężkich samochodów. Przy obecnym stanie technicznym urzędnicy nie wykluczają nawet zamknięcia obiektu albo wprowadzeniu dalszych ograniczeń. Na remont tego wiaduktu potrzeba będzie zgromadzić najwięcej środków. Ponadto konieczne będą rozmowy z koleją, bo wiadukt przebiega nad linią kolejową E65.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe