Za kulisami teatru

  • 27.03.2019, 11:19 (aktualizacja 27.03.2019, 12:03)
  • Aleksandra Hotowy
Za kulisami teatru pixabay

Podziel się:

Oceń:

Spektakle, spotkania, panele dyskusyjne i zwiedzanie teatrów, te i inne atrakcje przygotowane przez teatry z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Od 1961 roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Data upamiętnia otwarcie w 1957 r. Teatru Narodów w Paryżu, corocznego międzynarodowego festiwalu teatralnego, który w założeniu miał spotkać ze sobą teatry z obu stron żelaznej kurtyny. W latach 70-tych ta inicjatywa powoli się wypaliła, ale święto teatru pozostało i obchodzone jest do dzisiaj. 

Z tej okazji Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza 27 marca na wręczenie dorocznych nagród Teatru oraz na koncert "Piosenki z Teatru".  Pojawią się utwory z takich spektakli jak: ‘Allo ‘Allo, Cafe Sax, Edith i Marlene, Monty Python, A my róbmy swoje, Skrzypek na dachu czy Tuwim bez cenzury. Na to wyjątkowe wydarzenie teatr przygotował bilety w specjalnej cenie. Informacje szczegółowe znajdziecie TUTAJ.

Teatr Wybrzeże  z Gdańska zaprasza do wspólnego świętowania w  dniach 6 i 7 kwietnia. Po raz trzynasty widzowie będą mogli odkryć tajemnice sceny i sprawdzić jakie pracownie kryją się za kulisami. Ponadto odbędą się gry terenowe, pokaz elektroakustyczny i szybkie kursy specjalizacji teatralnych.

Dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy krótką sondę, zrealizowaną na ulicach Tczewa. Napotkane osoby zapytaliśmy czy chodzą do teatru. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe