Płyta tygodnia: Adam Wendt and Friends "Rhythm & Jazz"

  • 02.11.2018, 12:53 (aktualizacja 28.03.2019, 16:58)
  • Barbara Jackiewicz, Filip Jędruch
Płyta tygodnia: Adam Wendt and Friends "Rhythm & Jazz"

Podziel się:

Oceń:

Tym razem w naszym cyklu prezentujemy płytę jazzową. Jest to najnowsze dzieło Adama Wendta - świetnego polskiego saksofonisty, który wiele lat mieszkał w Tczewie.

Adam Wendt jest muzykiem, który regularnie koncertuje, współpracuje w wieloma artystami z całego świata i po 20 latach od skomponowania kilku pierwszych utworów z "Rhythm & Jazz" w końcu znalazł czas i fundusze, by zarejestrować i wydać płytę pod szyldem firmy Soliton z Sopotu. Warto też dodać, że krążek nie powstałaby gdyby nie wsparcie finansowe Stowarzyszenia STOART.

Na płycie znajdziemy, jak mówią sami muzycy, akustyczny rhythm & jazz. Niespotykana nazwa tego stylu i sposób grania odzwierciedlają dokładnie to, co można usłyszeć w tej muzyce, czyli funkowo-twistowy mainstream z dużymi wpływami Jamesa Browna, J.C. Adderley'a i Stanleya Turrentine'a.

To zdecydowanie muzyka jazzowa, ale z mocno zaznaczonymi korzeniami bluesowymi i rhythm & bluesowymi. Pełen słowiańskiej energii i żywiołowej ekspresji repertuar, entuzjastycznie odbierany przez słuchaczy podczas koncertów to autorski program, czyli kompozycje lidera formacji, Adama Wendta.

W skład zespołu wchodzą muzycy ze ścisłej czołówki polskiej sceny jazzowej, z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem artystycznym: Marcin Jahr na perkusji, Zbigniew Wrombel na basie, Wojciech Niedziela na fortepianie i Adam Wendt jako lider, twórca kompozycji i saksofonista.

Na płycie są też goście - w dwóch utworach pojawia się trębacz Randy Brecker, a w jednym, gitarzysta Dean Brown.

O wszystkich kompozycjach z "Rhythm & Jazz" Filipowi Jędruchowi opowiedział Adam Wendt.

Try Again - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Don't Change My Mind - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

First Dog - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

For Four - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

J. Browning - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Here and Now - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

O.K. Larry - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Thank You - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rhythm and Plus - komentarz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Barbara Jackiewicz, Filip Jędruch

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe