Radni jednogłośnie za zmianami - powstanie m.in. rolkowisko i wrzutnia książek przy bibliotece

  • 28.03.2019, 15:54 (aktualizacja 28.03.2019, 17:16)
  • Aleksandra Hotowy, AK
Radni jednogłośnie za zmianami - powstanie m.in. rolkowisko i wrzutnia książek przy bibliotece fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

28 marca na sesji Rady Miejskiej w Tczewie radni wykazali wyjątkową jednomyślność. W ramach obrad przyjęto m.in. uchwałę o zmianie prognozy finansowej, zwiększenie środków na prace konserwatorskie oraz zmianę w zakresie opieki nad zwierzętami.

OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI

Nastąpiły zmiany w Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Tczew.

Zgodnie z przegłosowanymi na sesji zmianami całodobową opiekę weterynaryjną w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt wolno żyjących, bezdomnych, a także posiadających właściciela w przypadkach, gdy kontakt z nim jest niemożliwy, a zwierzę wymaga natychmiastowej pomocy, finansuje Zakład Usług Komunalnych Tczew. 

ZUK w sprawie opieki nad rannymi zwierzętami domowymi współpracuje ze schroniskiem OTOZ ANIMALS dla bezdomnych zwierząt w Tczewie przy ul. Malinowskiej oraz z Gabinetem Weterynaryjnym Krzysztof Kacprzak z siedzibą w miejscowości Turze.

Natomiast do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach będą wysyłane ranne dzikie zwierzęta, gdzie poddane zostaną specjalistycznej opiece weterynaryjnej.

Opiekę bezdomnym zwierzętom gospodarskim z terenu Gminy Miejskiej Tczew zapewnia gospodarstwo rolne położone przy ul. Głowackiego 60 w Tczewie, gdzie zapewniona zostanie im opieka i właściwe warunki bytowania. Właściciel wyraził zgodę na ich przyjęcie. 

ZMIANY W BUDŻECIE

Z uwagi na zmiany w budżecie miasta na rok 2019 radni przyjęli korektę w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2033.

W obszarze zadań bieżących zmiany dotyczyły trzech kwestii:

- przygotowania wielobranżowej dokumentacji projektowej w zakresie zagospodarowania otoczenia przy Szkole Podstawowej Nr 1,

- świadczenia usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zapewnienie czystości i porządku w mieście,

- wspólny dla organizatorów i przewoźników system poboru opłat za przewozy zbiorowe w transporcie pasażerskim wraz z jednolitym systemem poboru opłat.

Całość kosztów powyższych zadań to ponad 24 miliony zł. Zmiana w planie finansowym została przyjęta jednogłośnie.

Przegłosowano także przyznanie środków finansowych na zakup mat, które będą podstawą do wykonania nawierzchni rolkowiska, które powstanie w okresie letnim na dotychczasowym lodowisku. Mówi Andrzej Błaszkowski, dyrektor tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto powstanie boisko do badmintona - będzie dostępne 3 razy w tygodniu, a rolkowisko 4 razy w tygodniu. 

Na wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej powstanie wrzutnia książek czyli możliwość zwrotu książek w godzinach zamknięcia biblioteki przy ulicy Jarosława Dąborowskiego. 

PRACE KONSERWATORSKIE 

Jednogłośnie przyjęto również uchwałę dotyczącą zwiększenia środków na prace konserwatorskie, restauratorskie i prace budowlane. Zadanie umożliwi prace konserwatorskie m.in.

- przy dwóch barokowych konfesjonałach w kościele parafialnym p.w. Krzyża Świętego, 

- remont kamienicy przy pl. Hallera 15 w zakresie prac związanych z elewacją,

- remont dachu w kamienicy przy ul. Podgórnej 6.

Aleksandra Hotowy, AK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe