Tczewianin z tytułem najsilniejszego człowieka w kraju

  • 28.03.2019, 16:43 (aktualizacja 30.03.2019, 10:16)
  • Redakcja
Tczewianin z tytułem najsilniejszego człowieka w kraju fot. Tomasz Bejgrowicz
Podziel się:
Oceń:
Kolejny sukces w sportach siłowych odniósł doświadczony zawodnik Józef Bejgrowicz podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w Zalesiu w dniach 23-24 marca. Tytuł najsilniejszego zawodnika wszechwag uzyskał w konkurencji "martwy ciąg". Bardzo dobre wyniki osiągnęli również inni zawodnicy z naszego miasta.

Tczewianin Józef Bejgrowicz wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i kraju reprezentujący Klub Sportów Siłowych - Tczew musiał poprawić aż trzy rekordy świata w kategorii MASTERS (65-69 lat), aby ostatecznie przypieczętować swój sukces. Ostatecznie zawody zakończył z wynikiem 225 kg, przy niskiej wadze 75 kg. Po przeliczeniu podniesionego ciężaru, wagi ciała jak i wieku zawodnika na punkty okazało się, że to właśnie Bejgrowicz stanął na najwyższym stopniu podium i sięgnął po tytuł najsilniejszego człowieka w Polsce bez podziału na kategorie wagowe i wiekowe.

Złoty medal i tytuł najsilniejszego w "martwym ciągu" w Polsce to nie koniec sukcesów tego zawodnika. Tczewianin udanie rywalizował również w konkurencji przysiadu ze sztangą. Tutaj również ustanowił nowy rekord świata - 180 kg w kategorii wiekowej MASTERS (65-69 lat) i wagowej do 75 kg. Po podliczeniu punktów dało mu to drugie miejsce bez podziału na kategorie wagowe i wiekowe. 

W zawodach brał udział również syn Józefa - Tomasz Bejgrowicz. Do swojej licznej kolekcji tytułów zawodnik tczewskiego Klubu Sportów Siłowych dorzucił kolejne dwa medale w konkurencjach przysiadu ze sztangą oraz wyciskania sztangi leżąc. Ostatecznie zakończył zmagania w przysiadzie z wynikiem 182,5 kg, co dało mu 3 miejsce i brązowy medal w kategorii wiekowej OPEN (24-39 lat) i wagowej do 110 kg. Z kolei w wyciskaniu sztangi leżąc, Tomaszowi udało się podnieść 152,5 kg, co było najlepszym wynikiem w kategorii wiekowej OPEN (24-39 lat) i wagowej do 110 kg. 

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Zalesiu z sukcesami zakończyli udział również inni Tczewianie: Eugeniusz Wittstock, Michał Mikulski i Michał Poczynek, którzy reprezentowali barwy Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji (TCSiR). Największy sukces z nich osiągnął tczewski weteran pomostów trójbojowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski - Eugeniusz Wittstock. W swojej koronnej dyscyplinie - wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 82,5 kg i wiekowej MASTERS (55-59 lat) wywalczył srebrny medal. Eugeniusz podniósł ciężar o wadze 127,5 kg. Udanie zakończył się również start podopiecznego Pana Eugeniusza Wittstocka - Michała Mikulskiego. W debiucie na mistrzostwach poprawił swój rekord życiowy. W konkurencji wyciskania sztangi leżąc "wycisnął" ciężar o masie 102,5 kg, co pozwoliło mu zdobyć brązowy medal w kategorii wiekowej TEENAGER (16-17 lat) i wagowej do 75 kg. W zawodach uczestniczył również kolejny reprezentant TCSIR-u - Michał Poczynek. Michał podniósł  150 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, czym ustanowił swój nowy rekord życiowy. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie 5 miejsca w kategorii wiekowej OPEN (24-39 lat) i wagowej do 140 kg. 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zalesiu okazały się niezwykle udane dla Tczewian. W sumie zawodnicy obydwu tczewskich klubów zdobyli 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. 


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ZALESIU 2019 - WYNIKI TCZEWIAN:

1. JÓZEF BEJGROWICZ (KLUB SPORTÓW SIŁOWYCH - TCZEW):

- MARTWY CIĄG: 1 MIEJSCE, kategoria wiekowa MASTERS (65-69 lat), kategoria wagowa do 75 kg - wynik 225 kg (nowy rekord świata);

- PRZYSIAD ZE SZTANGĄ: 1 MIEJSCE, kategoria wiekowa MASTERS (65-69 lat), kategoria wagowa do 75 kg - wynik 180 kg (nowy rekord świata).

 

2. TOMASZ BEJGROWICZ (KLUB SPORTÓW SIŁOWYCH - TCZEW):

- PRZYSIAD ZE SZTANGĄ: 3 MIEJSCE, kategoria wiekowa OPEN (24-39 lat), kategoria wagowa do 110 kg - wynik 182,5 kg (nowy rekord Polski w kategorii wiekowej SUBMASTERS 35-39 lat);

- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 1 MIEJSCE, kategoria wiekowa OPEN (24-39 lat), kategoria wagowa do 110 kg - wynik 152,5 kg.

 

3. EUGENIUSZ WITTSTOCK (TCZEWSKIE CENTRUM SPORTU i TURYSTYKI):

- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 2 MIEJSCE, kategoria wiekowa MASTERS (55-59 lat), kategoria wagowa do 82,5 kg - wynik 127,5 kg.


4. MICHAŁ MIKULSKI (TCZEWSKIE CENTRUM SPORTU i TURYSTYKI):

- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 3 MIEJSCE, kategoria wiekowa TEENAGER (16-17 lat), kategoria wagowa do 75 kg - wynik 102,5 kg.


5. MICHAŁ POCZYNEK (TCZEWSKIE CENTRUM SPORTU i TURYSTYKI):

- WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: 5 MIEJSCE, kategoria wiekowa OPEN (24-39 lat), kategoria wagowa do 140 kg - wynik 150 kg.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe