Jakie projekty zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego? [PEŁNA LISTA]

  • 29.03.2019, 09:28 (aktualizacja 29.03.2019, 15:12)
  • Aleksandra Kęprowska
Jakie projekty zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego? [PEŁNA LISTA] fot. bo.tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

29 marca poznaliśmy projekty, które otrzymały najwięcej głosów. Już niebawem możemy spodziewać się, że w naszym mieście zostanie zrealizowanych kilka nowych inwestycji. Na liście znalazły się między innymi: zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy ul. Flisaków, budowy zatoki postojowej dla samochodów osobowych przy ul. Tetmajera wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną czy miejskiego grilla na osiedlu Staszica.

MILION DO WYKORZYSTANIA

Na tegoroczny Budżet Obywatelski oddano 7306 ważnych głosów i tym samym 8 projektów zakwalifikowano do realizacji. Przypomnijmy, że łączna pula pieniędzy do wykorzystania to 1 milion złotych. 

Do realizacji zakwalifikowane zostały te projekty, które w poszczególnych okręgach uzyskały najwyższą liczbę głosów. O tym, ile z projektów w danym okręgu będzie wykonywanych, decydowała też pula pieniędzy przeznaczonych na dany okręg – czasami jest to jeden, ale kosztowny projekt, czasami kilka tańszych w realizacji.

LISTA PROJEKTÓW 

OKRĘG I (210 tys. złotych)

1. „Miejskie grillowanie - os. Staszica”

Miejsce ogólnodostępne do grillowania wyposażone w kamienne palenisko, stoły, ławki, kosze na śmieci, wiatę nad ławkami, monitoring i nasadzenia zieleni. 

2. „Bezpieczna ulica Kołłątaja”

Uspokojenie ruchu na ul. Kołłątaja poprzez wprowadzenie na całej jej długości strefy „tempo 30” oraz montaż progów wyspowych (po jednym przed i za przejściem dla pieszych) w 3 lokalizacjach. 

3. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy ul. Flisaków - etap II”

Budowa chodnika i oświetlenia, elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz nasadzenia zieleni (drzewa, krzewy). 

OKRĘG II (320 tys. złotych)

1. „Budowa zatoki postojowej dla samochodów osobowych przy ul. Tetmajera w Tczewie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”

OKRĘG III (200 tys. złotych)

1. „Zagospodarowanie terenu zielonego przy Al. Zwycięstwa 20”

Zagospodarowanie terenu zielonego od strony południowej i wschodniej budynku przy Al. Zwycięstwa 20 oraz dokończenie zagospodarowania terenu od strony wejścia do budynku poprzez: wykonanie skalniaka, nasadzenia zieleni, rekultywację trawnika, wykonanie niskiego ogrodzenia (wys. 50 cm), montaż koszy na śmieci, stojaków rowerowych, przełożenie nawierzchni fragmentu chodnika prowadzącego do budynku oraz poszerzenie części tego chodnika o 1 m.

2. „Rozbudowa małego placu zabaw przy ul. Jedności Narodu-II etap”

Budowa małego boiska do piłki nożnej dla maluchów z bramkami. Budowa części rekreacyjnej: „bulodromu”- utwardzonego placu do gry w boule wraz z wyposażeniem placu w cztery ławki z oparciem, montaż dwóch koszy na śmieci i dwóch stołów betonowych do gry w szachy, warcaby i chińczyka. Montaż dwóch stołów do gry w piłkarzyki oraz wykonanie dwóch ogrodzeń: boiska i części rekreacyjnej.

3. „Zagospodarowanie terenów przy ul. Wyzwolenia 1 i między wieżowcami przy Alei Zwycięstwa 19 i 20”

Doposażenie placu zabaw przy ul. Wyzwolenia 1 poprzez montaż huśtawki, ławek i urządzeń siłowni zewnętrznej (2 podwójne urządzenia). Zagospodarowanie zielenią dwóch trójkątów między wieżowcami przy Alei Zwycięstwa 19 i 20. Poszerzenie parkingu koło budynku przy ul. Wyzwolenia 1.

OKRĘG IV (360 tys. złotych)

1. „Bezpieczna droga dzieci do szkoły i kościoła - monitoring ciągów komunikacyjnych”

Wykonanie nowej instalacji monitoringu, rozbudowującej istniejący system monitoringu miejskiego (ciągły podgląd w Straży Miejskiej) terenów zlokalizowanych wzdłuż al. Kociewskiej, deptaku pomiędzy SP 12, a ul. Armii Krajowej, okolic szkoły, terenów rekreacyjnych na os. Bajkowym oraz Placu Papieskiego i fragmentów ul. Rokickiej i Brzechwy. Nowo zainstalowany sprzęt ma pozwalać na stały monitoring głównych ciągów komunikacyjnych, placów zabaw, dróg do szkoły i kościoła. System wykonany na istniejących słupach oświetleniowych, transfer obrazu systemem radiolinii w paśmie 5 GHz lub systemem światłowodowym z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury teletechnicznej.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anka Tczewianka
Anka Tczewianka 30.03.2019, 09:44
No i fajnie

Pozostałe