Tczew: Rozpoczęły się prace na cmentarzu komunalnym

  • 04.04.2019, 14:40 (aktualizacja 05.04.2019, 07:27)
  • Aleksandra Hotowy
Tczew: Rozpoczęły się prace na cmentarzu komunalnym fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie z uwagi na niewystarczającą liczbę miejsc pochówku rozpoczął prace nad rozbudową cmentarza.

Rozpoczęły się prace nad rozbudową cmentarza komunalnego w Tczewie. Zakład Usług Komunalnych planuje powiększenie miejsca o kolejne 4 hektary, co zabezpieczy pochówki na następne lata. Ma to bardzo duże znaczenie ponieważ ostatnie wolne miejsca, którymi dysponuje cmentarz, wystarczą maksymalnie do sierpnia. Mówi prezes ZUK, Przemysław Boleski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozbudowa, pierwotnie zaplanowana na blisko 3 mln zł., ostatecznie została zmniejszona o 2/3 kosztów. W ramach zaplanowanych w tym roku prac powstaną nowe alejki, przygotowane zostaną miejsca pochówku oraz wykonany remont kaplicy cmentarnej i toalet.

Roczne koszty utrzymania cmentarza komunalnego to około 400 tysięcy złotych.

Aleksandra Hotowy

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe