Starogard Gdański: Zapadła decyzja w sprawie mężczyzn, którzy znęcali się nad bezdomnym mężczyzną

  • 05.04.2019, 14:52 (aktualizacja 09.04.2019, 15:27)
  • Paweł Ickiewicz, AK
Starogard Gdański: Zapadła decyzja w sprawie mężczyzn, którzy znęcali się nad bezdomnym mężczyzną

Podziel się:

Oceń:

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim w piątek, 5 kwietnia wydał wyrok w głośnej sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad bezdomnym.

Do zdarzenia doszło w 2016 roku. O sprawie pisaliśmy TUTAJJak ustalono, pokrzywdzony zamieszkiwał u jednego z oskarżonych. Na rzecz obu wykonywał drobne prace domowe oraz pomagał w remoncie. W tym okresie mężczyźni znęcali się nad nim bijąc go, raniąc ostrymi przedmiotami, mieli też strzelać do pokrzywdzonego z wiatrówki. Trwało to około dwóch miesięcy.

O piątkowym rozstrzygnięciu mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej prokurator Grażyna Wawryniuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sąd wymierzył obu oskarżonym karę 4 i pół roku pozbawienia wolności. Jakie dodatkowe konsekwencje ponieśli?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dwie osoby skazane nieprawomocnym wyrokiem za przestępstwo znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad bezdomnym mężczyzną. Wyrok w tej sprawie zapadł  5 kwietnia 2019 roku.

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim uznał dwóch oskarżonych za winnych popełnienia zarzuconych  im przestępstw i skazał na kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec obu orzekł  zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym na okres 5 lat  oraz  pozbawienie praw publicznych  również na okres 5 lat .

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Starogardzie Gdańskim w listopadzie 2017 roku.

12 lutego 2016 roku bezdomny mężczyzna został przewieziony do szpitala w wyniku postrzelenia z wiatrówki. Przeprowadzono zabieg operacyjny, podczas którego usunięto mu kilkanaście pocisków ze śrutu ołowianego.

Jak ustalono, pokrzywdzony został postrzelony przez dwóch mężczyzn. U jednego z nich zamieszkiwał. Na rzecz obu wykonywał drobne prace domowe oraz pomagał w remoncie. W tym okresie obaj mężczyźni znęcali się nad nim bijąc go, raniąc ostrymi przedmiotami. Trwało to około dwóch miesięcy. Mężczyźni grozili mu także pobiciem oraz pozbawieniem życia.

Do postrzelenia z wiatrówki doszło w nocy z 11 na 12 lutego 2016 roku. Mężczyźni na zmianę oddali w kierunku pokrzywdzonego kilkanaście strzałów.

Pokrzywdzony z uwagi na swoją bezdomność pozostawał w stosunku zależności od sprawców.

Biegły stwierdził u niego 18 ran obu rąk i nóg powstałych w wyniku postrzału ze śrutowej broni pneumatycznej. Nadto, rany cięte i tłuczone zlokalizowane w obrębie całego ciała. Obrażeń tych pokrzywdzony doznał w różnym czasie.

Prokurator zarzucił obu mężczyznom popełnienie przestępstwa fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad pokrzywdzonym, to jest czynu z art. 207 § 2 k.k. w zb. z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Obaj mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych  im przestępstw.

Wyrok ten jest nieprawomocny.

prokuratura.gda.pl

Paweł Ickiewicz, AK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe