Trwa strajk nauczycieli. Co z egzaminami? [AKTUALIZACJA]

  • 09.04.2019, 14:08 (aktualizacja 10.04.2019, 12:39)
  • Redakcja
Trwa strajk nauczycieli. Co z egzaminami? [AKTUALIZACJA] fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Prawie 50 tysięcy uczniów z ponad tysiąca szkół podstawowych i gimnazjów z województwa pomorskiego powinno przystąpić do egzaminów. Od 8 kwietnia trwa jednak strajk nauczycieli. Minister edukacji podpisała rozporządzenie, dzięki któremu każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego oraz nadzorującego jego przebieg.

ŚRODA, GODZ.12:00

W prawie wszystkich szkołach w kraju udało się przeprowadzić dzisiejsze egzaminy gimnazjalne. Jak poinformowała na specjalnej konferencji minister edukacji narodowej Anna Zalewska do sprawdzianu wiedzy przystąpiło dzisiaj ponad 350 tys. uczniów w blisko 7 tysiącach szkół a tylko w trzech placówkach doszło do poważnych problemów. Przykładowo w jednej ze szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim nie udało się skompletować komisji w której zabrakło 3 pedagogów. Minister powołując się na opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej przypomniała, że za czas strajku nauczycielom nie przysługuje wynagrodzenie. Egzaminy gimnazjalne potrwają jeszcze do piątku. Natomiast zgodnie z harmonogramem w poniedziałek 15 kwietnia mają rozpocząć się testy ósmoklasistów.  


ŚRODA, GODZ. 8:30

449 uczniów przystąpiło dzisiaj do egzaminów gimnazjalnych w Tczewie. Odbywają się one w trzech szkołach na terenie miasta. Z przyczyn niezależnych od szkół, pięciu uczniów nie wzięło udziału w testach. Informacji na ten temat udzieliła nam Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nauczyciele strajkujący w Szkole Podstawowej nr 4 podkreślali, że:

My nie stoimy tutaj przeciwko dzieciom. To jest najsmutniejszy dzień w naszej karierze zawodowej.

W każdej szkole działają zespoły nadzorujące, w których skład wchodzą m.in. dyrektorzy, nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku oraz katecheci. O szczegółach opowiada dyrektor SP 4, Tomasz Szulc

loadingŁaduję odtwarzacz...

O godzinie 11:00 uczniowie rozpoczną egzamin z języka polskiego. Jutro od rana przed nimi przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w piątek języki obce nowożytne. 


WTOREK, GODZ. 13:00

Związek Nauczycielstwa Polskiego podał oficjalne dane dotyczące liczby strajkujących w poniedziałek pedagogów na terenie Tczewa i Swarożyna. O szczegółach mówi prezes ZNP Tczew, Barbara Szczepańska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że jutro mają się rozpocząć egzaminy gimnazjalne. Powinno do nich przystąpić blisko 23 tysiące uczniów z 422 gimnazjów. Czy pomimo strajku egzaminy się odbędą?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Minister edukacji podpisała rozporządzenie, dzięki któremu każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego oraz nadzorującego jego przebieg.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe