Czy strajk nauczycieli zagrozi maturom? [AKTUALIZACJA]

  • 12.04.2019, 09:11 (aktualizacja 12.04.2019, 11:52)
  • Aleksandra Hotowy, Aleksandra Kęprowska
Czy strajk nauczycieli zagrozi maturom? [AKTUALIZACJA] fot. Tetka Tczew
Podziel się:
Oceń:
26 kwietnia to ostatni dzień roku szkolnego dla maturzystów, a to oznacza, że nauczyciele powinny dokonać klasyfikacji uczniów.

W wielu szkołach średnich rady pedagogiczne odbyły się przed 8 kwietnia, czyli przed pierwszym dniem strajku nauczycieli. W szkołach, w których nie było jeszcze rad uczniowie powinni  w najbliższych tygodniach mieć wystawione oceny końcowe, a najpóźniej po świętach muszą zebrać się ostatnie rady pedagogiczne. 
W związku z zaistniałą sytuacją i realnym zagrożeniem egzaminu dojrzałości, Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do minister edukacji apel o podjęcie rozmów.  

Od rana w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Tczewie trwa spotkanie dyrektorów szkół średnich i poszukiwane są rozwiązania problemu. 

O sytuacji w szkołach powiatu tczewskiego informacji udzielił Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Przypominamy, że warunkiem przystąpienia do egzaminu jest otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły, czyli otrzymanie pozytywnych ocen ze wszystkich przedmiotów. Oceny wystawiają nauczyciele, a decyzję o klasyfikowaniu ucznia podejmuje rada pedagogiczna. Mówi o tym art. 44 ustawy o systemie oświaty i rozporządzenie MEN w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów. 

Rok szkolny dla klas maturalnych kończy się 26 kwietnia. Do 25 kwietnia oceny muszą zostać zatwierdzone na radzie klasyfikacyjnej. W liceach, w których większość nauczycieli strajkuje, rady klasyfikacyjne mogą się nie odbyć.Udział w radzie czy wystawienie ocen rocznych oznaczałoby dla strajkujących nauczycieli zawieszenie strajku.

Aleksandra Hotowy, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe