Gmina Miłoradz zaprasza na Wielkanocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

  • 12.04.2019, 12:00
  • Redakcja
Gmina Miłoradz zaprasza na Wielkanocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Wydarzenie ma nie tylko sportowy charakter - w Jeziornej Osadzie w rodzinnej atmosferze będzie można przygotować się do Wielkanocy i poczuć smak Żuław.

W niedzielę, 14 kwietnia na terenie Jeziornej Osady w Gnojewie odbędzie się Wielkanocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Zawodnicy pokonają 5-kilometrową trasę.  

Patronat honorowy nad biegiem i marszem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. W skład komitetu honorowego wchodzą też m.in. senator Leszek Czarnobaj, starosta malborski Mirosław Czapla, burmistrz Malborka Marek Charzewski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski i wójt Miłoradza Arkadiusz Skorek.

Cieszę się bardzo, że Jeziorna Osada i ks. Wojciech Świderski zdecydowali się na organizację tego wydarzenia. Bieg ma na celu uczczenie świąt Wielkiej Nocy i jednocześnie propagowanie aktywności fizycznej. Jako samorząd gminny wspieramy całkowicie tę ideę i zachęcamy biegaczy z gminy Miłoradz, powiatu malborskiego, ale też mieszkańców całego Pomorza i nie tylko, by wzięli udział w tej imprezie i jednocześnie poznali bliżej nasz samorząd - Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza.

O wydarzeniu na naszej antenie mówili dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu, Marcin Szesza oraz dyrektor Jeziornej Osady, ksiądz Wojciech Świderski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawody rozpoczną się w samo południe. Wcześniej zaplanowana jest wspólna rozgrzewka i uroczyste otwarcie biegu i marszu. Jeśli do dnia imprezy nie zostanie zapełniona lista uczestników (maksymalnie 300 osób), którzy zapiszą się poprzez stronę elektronicznezapisy.pl, wówczas będzie można to zrobić na miejscu, w biurze zawodów, które będzie czynne od godziny 8:00. Udział w imprezie jest płatny.

fot. materiały prasowe

Każdy z uczestników otrzyma unikatowy medal, ciepłą herbatę, wodę niegazowaną i posiłek regeneracyjny. Wśród wszystkich zawodników zostaną też rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie jarmark wielkanocny, podczas którego będzie można kupić m.in. świąteczne stroiki.

fot. materiały prasowe

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe