Nauczyciele nadal protestują, a już 16 kwietnia odbędzie się manifestacja w obronie edukacji

  • 15.04.2019, 13:45 (aktualizacja 15.04.2019, 19:37)
  • Redakcja
Nauczyciele nadal protestują, a już 16 kwietnia odbędzie się manifestacja w obronie edukacji fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

We wszystkich tczewskich samorządowych szkołach podstawowych oraz Przedszkolu nr 8 od poniedziałku, 8 kwietnia trwa strajk. Akcje protestacyjne zaczynają też przybierać inny charakter.

Od tygodnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Chociaż został zorganizowany w czasie egzaminów, to udało się je przeprowadzić. W tym tygodniu ponad pięciuset uczniów z Tczewa będzie pisać egzamin ósmoklasisty. Przystąpili do niego uczniowie ze szkół podstawowych nr 1, 2, 4, 7 i 10.

W skład komisji egzaminacyjnych weszli nauczyciele, którzy nie strajkują, w tym kadra kierownicza. Niektóre szkoły, aby uzupełnić skład komisji, posiłkowały się nauczycielami z innych samorządowych szkół. W skład komisji wchodzili też urzędnicy posiadający uprawnienia pedagogiczne. Dyrektorzy mogą skorzystać również z pomocy nauczycieli, których listę sporządziło kuratorium.

Problem może pojawić się w środę, gdy zostanie przeprowadzony egzamin z języka obcego. Mówi dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, Robert Kraska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dwójce strajkuje ponad 90% nauczycieli, to członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego, oświatowej Solidarności oraz nauczyciele niezrzeszeni. Mówią Sylwia Kamień oraz Joanna Lewna-Winnicka.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Natomiast nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie, zapraszają na wspólną manifestację w obronie edukacji. Organizatorzy zachęcają do przyjścia 16 kwietnia o godzinie 18:30 pod Delegaturę Kuratorium Oświaty w Tczewie. Tam wygłoszone zostaną przemówienia oraz ułożony ze zniczy wykrzyknik, symbol strajku pracowników oświaty. O szczegółach opowiada, przedstawiciel komitetu strajkującego Michał Kargul.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Manifestacja ma na celu zwrócenie uwagi, że chociaż jako główny powód strajku podawana jest wysokość wynagrodzeń pracowników oświaty to należy także podjąć dyskusję nad kondycją systemu edukacji.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe