Misterzy inni niż wszyscy

  • 17.04.2019, 12:32 (aktualizacja 18.04.2019, 11:59)
  • Aleksandra Hotowy
Misterzy inni niż wszyscy fot. Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
W ubiegłym tygodniu (12 kwietnia) w Tczewie odbyły się Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku. Jest to wyjątkowe wydarzenie i mogą wziąć w nim udział tylko seniorzy.

Wybory odbywają się w Tczewie od kilkunastu lat. Jest to wydarzenie, które ma grono wiernych widzów. Aby móc kandydować i zawalczyć o tytuł Miss i Mistera należy zgodnie z regulaminem ukończyć 65 lat.  Wybory otwiera organizowany kilka miesięcy wcześniej casting. W tym roku do dalszego etapu czyli uroczystej gali zakwalifikowało się 11 osób. Osiem kobiet i trzech mężczyzn wzięło udział w tych niecodziennych zmaganiach.

Jak zostać Miss i Misterem Złotego Wieku na antenie naszego radia opowiadała Danuta Neubauer i Bronisław Marciniak, tegoroczni zwycięzcy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Casting, próby i przygotowania do występów to jedno z zadań. Drugim, które podejmują się zwycięzcy jest promocja niestereotypowego wizerunku osób starszych. To bycie aktywnym i zaangażowanym. Nasi goście, jak się okazało działają społecznie ale to także osoby aktywne zawodowo. Osiągnięcie wieku emerytalnego okazało się dla nich momentem, kiedy zdecydowali się na podjęcie pasji i planów, które wcześniej musieli z różnych przyczyn odłożyć. Jak zauważają, teraz będąc z innymi ludźmi mogą się realizować i czerpać energię z kontaktu z innymi ludźmi. Chcą działać i czynić dobro, bo dobro ich zdaniem powraca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Aleksandra Hotowy

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe