Zatorze i Stare Miasto do zmiany czyli rewitalizacja trwa

  • 18.04.2019, 11:25 (aktualizacja 19.04.2019, 11:32)
  • Aleksandra Hotowy
Zatorze i Stare Miasto do zmiany czyli rewitalizacja trwa fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie, na osiedlach Stare Miasto oraz Zatorze, prowadzone są działania rewitalizacyjne. Ich celem jest zmiana infrastrukturalna oraz społeczna.

W ubiegłym roku w ramach realizacji projektów rewitalizacyjnych "Społeczna Od-Nowa" oraz "Tczew Od-Nowa" oddano do użytku Centrum Wspierania Rodziny. 

Od tego czasu na ul. Łaziennej 5 w Tczewie rozpoczęto działania mające na celu aktywizację społeczną rodzin zamieszkujących na obszarze Starego Miasta. O szczegółach opowiada Iwona Bylicka, zastępca dyrektor MOPS w Tczewie. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie w ramach części inwestycyjnej m.in. prowadzona jest budowa nowych pomieszczeń dla Miejskiej biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ulicy Kościuszki  oraz remont budynku przy ul. Elżbiety, który docelowo ma stać się "Klubem Rodzinnym Zatorze".  I właśnie przy tym budynku nastąpiły komplikacje. Jak informuje Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Andrzej Gockowski, po kilku miesiącach przestoju Urząd Miejski w Tczewie przystępuje do procedury wyboru nowego wykonawcy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z przyjętym systemem "zaprojektuj i wybuduj" za całokształt prac odpowiada wykonawca. Do niedawna była to gdańska firma MAXI-TERM. która roboty budowlane w tym miejscu wyceniła na ponad milion złotych Inwestycja miała być realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że za całokształt prac odpowiada wykonawca. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

"Rodzinny Klub Zatorze" docelowo ma być miejscem spotkań mieszkańców osiedla. Będą się tam odbywały m.in. warsztaty rozwojowe, spotkania grup wsparcia czy szkolenia. Oprócz tego prowadzone będą także terapie indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poza rewitalizacją nieruchomości przy ulicy Elżbiety 19B, przebudowie ulegnie okoliczna infrastruktura.

Opóźnienia w realizacji projektu mogą wiązać się z koniecznością zmian w harmonogramie aż dwóch projektów realizowanych przez miasto. 

Fundacja Pokolenia, która ma prowadzić działania w budynku przy ulicy Elżbiety oraz animację społeczności lokalnej na Starym Mieście już teraz przygotowuje się do zwiększenia aktywności mieszkańców, poprzez wprowadzenie tzw. budżetu podwórkowego. O szczegółach opowiada Emilia Garska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe