Pożary w lasach - leśnicy apelują o ostrożność

  • 23.04.2019, 10:27 (aktualizacja 23.04.2019, 12:50)
  • Aleksandra Hotowy
Pożary w lasach - leśnicy apelują o ostrożność pixabay
Podziel się:
Oceń:
W lasach w całym kraju panuje dramatyczna sytuacja. Sucha zima oraz bezdeszczowa wiosna spowodowały znaczne wysuszenie ściółki. Suche igliwie oraz liście są doskonałym podłożem do pożarów.

Długotrwała susza powoduje wzrost stopnia zagrożenia pożarowego. Obecnie sytuacja staje się niebezpieczna, ponieważ zarówno w całym kraju, jak i w pomorskich lasach utrzymuje się trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wybierając się do lasu należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa - nie używajmy w lesie otwartego ognia, nie wjeżdżajmy samochodami, a w razie zauważenia pożaru dzwońmy pod numery alarmowe 998 lub 112. Więcej powiedział nam Karol Skonieczny, starszy specjalista służby leśnej z Nadleśnictwa Starogard Gdański.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło profil na Facebooku, gdzie można śledzić między innymi graficzne komunikaty o zagrożeniu pożarowym: TUTAJ

Z kolei Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, dla osób korzystających z urządzeń mobilnych dla trzech najbardziej rozpowszechnionych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone), stworzyło bezpłatną aplikację RSO – Regionalny System Ostrzegania, która informuje użytkownika o otrzymaniu nowego ostrzeżenia. 

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe