Pożar w Dąbrówce Tczewskiej [AKTUALIZACJA]

  • 23.04.2019, 12:36 (aktualizacja 24.04.2019, 12:30)
  • Redakcja
Pożar w Dąbrówce Tczewskiej [AKTUALIZACJA] fot. Aleksandra Hotowy
Podziel się:
Oceń:
Trzynaście zastępów straży gasiło pożar, jaki wybuchł w Dąbrówce Tczewskiej. Ogień objął stodołę, budynek mieszkalny oraz dwa samochody osobowe.

AKTUALIZACJA 10:00

Dowodzący akcją gaszenia pożaru Zbigniew Rzepka podsumował wczorajszą interwencję w Dąbrówce Tczewskiej. 

Skutki pożaru były widziane z odległości Tczewa i innych okolicznych miejscowości [...] Działania były prowadzone w sumie ponad cztery godziny.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mieszkańcy Dąbrówki i Szpęgawy ruszyli z pomocą. Już w kilka chwil po pożarze rodziny otrzymywały od sąsiadów najpotrzebniejsze rzeczy. Także w internecie trwa ZBIÓRKA pieniędzy na rzecz pogorzelców.  


AKTUALIZACJA 13:30

Stodoła doszczętnie spłonęła. Zniszczeniu uległ też sąsiadujący z zabudowaniami gospodarczymi dom wielorodzinny, który zamieszkiwało 9 osób. Lokatorzy - dwie rodziny - przebywają obecnie w pomieszczeniu udostępnionym przez lokalną hurtownię. Dla wszystkich przygotowane zostały miejsca noclegowe. Wśród sąsiadów trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. W wyniku akcji gaśniczej budynek mieszkalny został zalany, zarwał się też sufit.

W wyniku pożaru nieznacznie nadpalone zostały znajdujące się na działce pozostałe pomieszczenia gospodarcze. Spłonęły dwa samochody.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Budynki zniszczone przez ogień nie były ubezpieczone.

Na miejscu rozmawialiśmy z właścicielem posesji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie wiemy, jak tam wygląda w środku jeszcze. No raczej jest nie do zamieszkania.


Straż przyjęła zgłoszenie o pożarze we wtorek, 23 kwietnia około godziny 11:40. O szczegółach powiedział nam starszy kapitan Mariusz Stawicki

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do informacji będziemy wracać na naszej antenie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe