W Tczewie matury bez problemów. Strajk nauczycieli zawieszony

  • 26.04.2019, 14:40 (aktualizacja 26.04.2019, 15:57)
  • Aleksandra Hotowy
W Tczewie matury bez problemów. Strajk nauczycieli zawieszony fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

26 kwietnia we wszystkich szkołach w Tczewie maturzyści odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Uroczystości miały skromny charakter z uwagi na kończący się właśnie strajk nauczycieli. 144 absolwentów I LO podejdzie w tym roku do egzaminu dojrzałości. Dyrektor szkoły Jadwiga Andrzejewska podkreślała, że strajk nauczycieli nie był skierowany przeciwko uczniom. Jego celem był zwrócenie uwagi na skutki reformy oraz wywołanie dyskusji nad stanem edukacji  oraz słabym finansowanie oświaty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor odniosła się także do niedawnego protestu uczniów klas trzecich, dodając, że wybrana przez nich forma sposobu upomnienia się o swoje prawa była bardzo kulturalna i wspierająca. Zaznaczyła też, że wbrew obiegowej opinii nie ma w szkole konfliktu między uczniami a nauczycielami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczennice I LO mają obawy w związku z maturami. Nie czują się dobrze przygotowane i uważają, że brak lekcji w trakcie protestu nauczycieli może odbić się na ich wynikach. Strajk odbierały jako zagrożenie dla swojej przyszłości i poczucia bezpieczeństwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast w II LO dyrektor szkoły Dorota Kościjańczuk podkreślała, że szkoła była cały czas przygotowana do przeprowadzenia matur zgodnie z harmonogramem. W klasach trzecich jest 90 osób a do egzaminu maturalnego przystąpi 78 osób.  

Każdy z Was ma marzenia i chciałby je realizować [...] Nauczyliśmy Was tego, jak podejmować decyzje."

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemawiając w II Liceum Ogólnokształcącym wicestarosta Piotr Cymanowski zwrócił się do absolwentów:

Pamiętajcie o jednym, jak coś się kończy to też coś sie zaczyna [..] Zawsze jest to początek czegoś nowego [...]ale zawsze warto mieć swój system wartości"

 

W Zespole Szkół Ekonomicznych po raz pierwszy zakończenie roku odbyło się klasach, gdzie w godzinach popołudniowych uczniowie odbierali świadectwa. Nie było tradycyjnego wspólnego pożegnania przez młodsze roczniki.

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe