Sąsiedzka pomoc dla pogorzelców z Dąbrówki Tczewskiej

  • 30.04.2019, 08:16 (aktualizacja 30.04.2019, 16:11)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Sąsiedzka pomoc dla pogorzelców z Dąbrówki Tczewskiej fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

23 kwietnia 14 zastępów straży pożarnej z trzech powiatów gasiło pożar w Dąbrówce Tczewskiej. Ogień pojawił się przed południem w stodole. Niestety, silny wiatr szybko przeniósł płomienie na sąsiednie budynki gospodarcze i poddasze domu. Spłonęły także dwa auta, zaparkowane przed budynkiem. Straty materialne okazały się bardzo duże, ale szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

Dom, który został wyłączony z użytkowania zamieszkiwało dziewięć osób. Teraz, bardzo potrzebne są środki na zapewnienie wszelkich niezbędnych rzeczy oraz na pomoc przy odbudowie domu. Tuż po pożarze, na portalu zrzutka.pl została zorganizowana zbiórka. Na jej koncie jest już ponad 20 tysięcy złotych, a w sobotę 4 maja zostanie także zorganizowana akcja charytatywna, która odbędzie się w Dąbrówce Tczewskiej. 

O akcji opowiedzieli nam współorganizatorzy: Zenon Lica i Sławomir Kussowski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzień Rodzinny rozpocznie się w sobotę, 4 maja o godz 14.00 w Szkole Podstawowej w Dąbrówce – zarówno na sali gimnastycznej jak i na boisku. Podczas imprezy będą zbierane środki dla poszkodowanych w pożarze.

Na zewnątrz: pokazy strażackie OSP, dmuchaniec, wata cukrowa, gry i zabawy sportowe na orliku, przejażdżki starym polonezem, harleyowcy, wata cukrowa, popcorn, kawiarnia z domowymi ciastami, frytki, lody, zapiekanki, grill, hot – dogi, warsztaty plastyczne – Fabryka Sztuk, animacje dla dzieci, malowanie twarzy – art show, robotyka – Stacja Dobrego Czasu, strzelnica ASG

Na scenie: pokazy tańca towarzyskiego – Studio Tańca STAKATO Piotra Popielarczyka, pokazy tańca nowoczesnego – Diamond Dance Center, występy wokalne dzieci i młodzieży – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Szkoła Podstawowa w Pszczółkach, występ zespołu muzycznego MEiK z Miłobądza, pokazy karate - Sportowy Klub Karate Senshi, iluzjonista Jonasz Pakizer, występ gwiazdy – zespół SOLEO. Dzień Rodzinny poprowadzi Grzechu Godzina.

Imprezę organizują: Gmina Tczew, Grupa Nieformalna Sąsiedzi, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, sołectwo Dąbrówka przy wsparciu sołectw z terenu Gminy Tczew, m.in. Miłobądz, Rokitki, Śliwiny.

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe