Kiermasz, konkursy i koncert czyli Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na Placu Hallera

  • 07.05.2019, 17:30 (aktualizacja 08.05.2019, 00:18)
  • Redakcja
Kiermasz, konkursy i koncert czyli Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na Placu Hallera fot. Tv Tetka
Podziel się:
Oceń:
Tczewskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jak co roku o tej porze zorganizowało wyjątkowy festyn.

Impreza odbyła się we wtorek, 7 maja na placu Hallera w Tczewie. Wydarzenie ma charakter cykliczny i jest stałą pozycją w tczewskim kalendarzu imprez. Corocznie integruje kilkaset osób, które do Tczewa przyjeżdżają z całego powiatu. W tym roku na wszystkich czekał kiermasz, konkursy, poczęstunek i występ artystyczny. Gwiazdą wydarzenia była Ewelina Lisowska, której spodobała się tczewska, pełna dobrej energii publiczność.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy podkreślają, że jest to wydarzenie, którego głównym celem jest uwrażliwienie na niepełnosprawność, zwiększenie akceptacji i tolerancji oraz uczenie odpowiedzialnych postaw społecznych. Dawid Klein, przedstawiciel PSONI podkreślał, że tolerancji trzeba uczyć od najmłodszych lat. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych jest wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w różnych środowiskach oraz w życiu codziennym. Zdaniem organizatorów to dzień, w którym manifestowana jest w Tczewie tolerancja i równouprawnienie. Święto stanowi także okazję do dyskusji o sytuacji niepełnosprawnych oraz zwiększa świadomość społeczną w zakresie barier jakie stoją przed osobami niepełnosprawnymi.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe