"A ja sobie gram na saksofonie". Benefis Adama Wendta z humorem i muzyką dla każdego

  • 08.05.2019, 00:46
  • Barbara Jackiewicz
"A ja sobie gram na saksofonie". Benefis Adama Wendta z humorem i muzyką dla każdego fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Saxowny benefis fajnego człowieka - pod taką nazwą Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zorganizowało wieczór z saksofonistą Adamem Wendtem na 40-lecie jego debiutu w Big Band Gdańsk.

Adam Wendta przedstawiać nie trzeba. To kompozytor, aranżer, pedagog, a przede wszystkim wybitny saksofonista. Współpracował m.in. z Young Power i Alex Band. W 1990 roku wraz z zespołem Walk Away i Urszulą Dudziak otwierał europejskie koncerty Milesa Davisa. Z jego udziałem powstało około 60 płyt. Adam Wendt kształtuje nowe pokolenia muzyków jako wykładowca Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz nauczyciel klasy saksofonu w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu. Trójka jego dzieci także jest utalentowana - starszy syn Tomasz, także saksofonista zdobył już Fryderyka, córka Monika jest wokalistką, a młodszy syn Ignacy gra na trąbce.

Na spotkanie z Adamem Wendtem przyjechała spora grupa znajomych i mieszkańców Tczewa. Sala NCK wypełniła się po brzegi. Posłuchajcie naszej relacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas benefisu Adama Wendta wystąpili:

Ignacy Wendt - trąbka
Romek Puchowski - gitara, śpiew
Artur Jurek - fortepian
Mieczysław Matysiak - perkusjonalia

Adam Wendt Acoustic Set: Laura Cubi - śpiew, Paweł Zagańczyk - akordeon, Jarosław Stokowski - kontrabas

Adam Wendt - saksofon
Przemysław Dyakowski - saksofon

Dariusz Brzóska Brzóskiewicz - haiku
Duet Gremplina: Jarosław Janiszewski i Jarosław Ziętek 

Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie
Stanisław Danielewicz - laudacja

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe