Noc Muzeów w tym roku z kulturą żydowską

  • 13.05.2019, 14:14 (aktualizacja 16.05.2019, 11:25)
  • Redakcja
Noc Muzeów w tym roku z kulturą żydowską fot. Fabryka Sztuk
Podziel się:
Oceń:
W sobotę, 18 maja, tczewskie placówki kulturalne dołączą do tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów. Motywem przewodnim wydarzenia jest kultura żydowska. Dzień wcześniej Fabryka Sztuk zaprasza na otwarcie wystawy Judaika.

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów sobotni wieczór w naszym mieście będzie można spędzić z kulturą żydowską. O szczegółach wydarzenia opowiada Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pełen program znajdziemy tutaj.

Wydarzenie będzie poprzedzone piątkowym otwarciem wystawy zatytułowanej "Judaika". Wernisaż rozpocznie się 17 maja o godzinie 18:00. Zaprezentowanych zostanie blisko 100 prac artystów żydowskiego pochodzenia, w tym około 40, których autorem jest Marc Chagall. O szczegółach mówi Kamila Gillmeister:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Więcej o nadchodzącym wernisażu i Nocy Muzeów w Fabryce Sztuk Kamila Gillmeister mówiła na naszej antenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły wystawy można też znaleźć na stronie Fabryki Sztuk.

O NOCY MUZEÓW

Noc muzeów to wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą. W tym czasie, ilość zwiedzających znacznie rośnie. W większości miast, w których organizowana jest noc muzeów, można skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, która kursuje znacznie częściej, niż tradycyjna komunikacja nocna.

Podczas nocy muzeów, można także za darmo odwiedzić galerie i siedziby instytucji pozarządowych. W wydarzenie angażują się także domy kultury oraz uczelnie i ich studenci. Wiele osób wybiera się także na zorganizowane z tej okazji wernisaże i wystawy. To także czas, kiedy otwiera się wyjątkowe wystawy – przykładowo w Krakowie, podczas Nocy Muzeów, pokazano słynny obraz Leonarda da Vinci, „Dama z gronostajem”. Pokazuje to, jak wyjątkową rangę ma to wydarzenie. W części miast, organizowane są nocne spektakle teatralne. Niektóre muzea, które angażują się w wydarzenie, organizują także warsztaty dla dzieci, które zaczynają się jeszcze w dzień. Dzięki temu, z kulturą mogą obcować także najmłodsze osoby.

Wydarzenie ma za zadanie promować polską kulturę i tradycję. Dla wielu osób, Noc Muzeów jedna z niewielu okazji, na zapoznanie się z eksponatami zgromadzonymi w muzeach, ze względu na dogodny czas. To wydarzenie stanowi okazję do lepszego poznania własnego miasta, oraz do zapoznania się z jego historią. Ze względu na różnorodność wydarzeń w każdym mieście, podczas Nocy Muzeów nie będą nudzić się nawet najbardziej wymagające osoby.

info. www.noc-muzeow.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe