Ostateczna decyzja sądu w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym byłego wójta. Jaki zapadł wyrok?

  • 14.05.2019, 14:23 (aktualizacja 14.05.2019, 16:23)
  • Redakcja
Ostateczna decyzja sądu w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym byłego wójta. Jaki zapadł wyrok? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Poznaliśmy rozstrzygnięcie sądu II instancji w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych byłego wójta gminy Tczew. W poniedziałek, 13 maja, Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił Romana Rezmerowskiego od zarzucanych mu czynów.

Przypomnijmy - Sąd Rejonowy w Tczewie skazał wójta tuż przed drugą turą ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Następnie Roman Rezmerowski nie został wybrany na kolejną kadencję i stracił urząd po 16 latach pełnienia obowiązków.

Śledczy zarzucali włodarzowi zatajanie w swoich oświadczeniach majątkowych środków pieniężnych zgromadzonych na koncie żony. Wójt miał również niewykazać we właściwym miejscu oświadczenia nieruchomości kupionej od gminy w drodze przetargu ustnego, a także samochodu osobowego, którego był współwłaścicielem.

Prokuratura domagała się roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, oraz grzywny w wysokości 5 tys. zł. Sąd w Tczewie uznał Romana Rezmerowskiego winnym części zarzucanych mu czynów i skazał go na 25 tysięcy złotych grzywny oraz zobowiązał do pokrycia kosztów sądowych. Były wójt złożył jednak apelację w sprawie. 

Wczoraj Sąd Okręgowy uniewinnił go. W uzasadnieniu wskazano, że w oświadczeniach majątkowych były błędy i można doszukiwać się niedbalstwa, jednak zdaniem sądu, nie było to działanie umyślne. Były wójt już po oczyszczeniu z zarzutów tak komentuje sprawę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyrok w sprawie jest prawomocny.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe