Opinie w Radiu Tczew 13.05.: problem pedofilii w kościele katolickim i komedia gangsterska kręcona w Tczewie

  • 14.05.2019, 15:18 (aktualizacja 14.05.2019, 15:30)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 13.05.: problem pedofilii w kościele katolickim i…

Podziel się:

Oceń:

13 maja gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Aleksandra Hotowy z Radia Tczew.

W sobotę 11 maja zadebiutował głośny film dokumentalny braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu” o przypadkach pedofilii wśród księży kościoła katolickiego. W produkcji pojawia się m.in. jeden z kościołów w Malborku. W ubiegłym roku biskup pelpliński Ryszard Kasyna ujawnił liczbę księży, których w ciągu ostatnich dwudziestu sześciu lat oskarżono o nadużycia wobec dzieci. Na terenie diecezji pelplińskiej przeprowadzono dwanaście takich postępowań - w czterech przypadkach doniesienia nie zostały potwierdzone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnich tygodniach na terenie gminy Tczew doszło do tragicznych pożarów: w Dąbrówce Tczewskiej, Knybawie oraz Czarlinie. Najtragiczniej skończył się ten ostatni – zginęła 85-letnia kobieta i jej 47-letni syn.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej trafiła unikalna kolekcja Ireneusza Dunajskiego, składająca się z niemal pięciuset eksponatów związanych z historią Tczewa. Na początku przyszłego roku zbiory zostaną udostępnione mieszkańcom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawiciele producenta i reżyser komedii gangsterskiej, jaka ma być realizowana w tym roku, odwiedzili Tczew. W naszym mieście, na mocy umowy z prezydentem, toczyć się będzie akcja filmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który nie zapłacił kierowcy taksówki opłaty należnej za kurs z Warszawy do Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe