Wiślana Trasa Rowerowa coraz bliżej

  • 15.05.2019, 12:06 (aktualizacja 15.05.2019, 16:35)
  • Redakcja
Wiślana Trasa Rowerowa coraz bliżej fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Rozstrzygnięto przetarg na budowę lewobrzeżnej części Wiślanej Trasy Rowerowej biegnącej przez Tczew.

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie rozstrzygnął przetarg na budowę kolejnych ścieżek rowerowych stanowiących integralną część Wiślanej Trasy Rowerowej. Złożone oferty wykraczają poza środki zaplanowane przeze miasto, mimo to inwestycja zostanie wykonana. Realizacją II etapu zajmie się firma Eurovia z Kobierzyc. Całość kosztować będzie około 6 mln zł. 

O szczegółach budowy trasy mówią rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie Małgorzata Mykowska oraz prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. www.wrotatczewa.pl

Trasa obejmie 4 kilometry i pozwoli połączyć osiedle Witosa z Nowym Miastem oraz Czyżykowem.

Do przetargu, ogłoszonego przez Zakład Usług Komunalnych, na realizację II etapu Wiślanej Trasy Rowerowej wpłynęły dwie oferty:

- od firmy Eurovia S.A. z Kobierzyc

- od firmy B&W z Pruszcza Gd.

Za korzystniejsza uznano oferte Eurovii, która wykona zadanie za nieco ponad 6 mln zł.

II etap inwestycji obejmie następujące fragmenty:

- odcinek od ul. Czatkowskiej ( na wysokości skrzyżowania z droga dojazdową do ZUK) do mostku przy ul. Łąkowej

- odcinek biegnący wałami przeciwpowodziowymi (od skrzyżowania z  ul. Robotniczą i dalej w kierunku granicy z gminą wiejską)

- odcinek od skrzyżowania ul. Partyzantów i Pionierów przez ul. Portowców do skrzyżowania z ul. Robotniczą

- ul. Nadbrzeżna (od skrzyżowania z ul. Ceglarską do mostku na Strudze Subkowskiej).

Łączna długość to ok. 3,7 km.

II etap obejmuje również wykonanie  trzech miejsc postojowych: na bulwarze, przy pomoście cumowniczym (wioślarskim) oraz przy Strudze Subkowskiej. Zamontowane zostaną również dwie tablice informacyjne i dwa stojaki rowerowe.

W Tczewie pierwszy odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej R9, tj. ok. 600 m na ul. Partyzantów od skrzyżowania z ul. Pionierów do Zakładu Usług Komunalnych wraz z przejściem na ul. Czatkowską, został oddany do użytku pod koniec listopada 2017 r.

Do wykonania w kolejnym etapie pozostanie odcinek przy ul. Łąkowej – od wiaduktu do ul. 1 Maja oraz oznakowanie całej trasy.

Inwestycja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowych R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9”.  Trasa docelowo będzie częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo.

www.wrotatczewa.pl


Wiślana Trasa Rowerowa to krajowy produkt turystyczny biegnący od źródła do ujścia rzeki. Docelowo będzie liczyła ponad 2 tys. kilometrów. Docelowo Wiślana Trasa Rowerowa w naszym regionie  ma połączyć Wyspę Sobieszewską z Pieniążkowem. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe