Pieskie życie czyli o czworonogach w policji

  • 16.05.2019, 12:49 (aktualizacja 22.05.2019, 12:24)
  • Aleksandra Hotowy
Pieskie życie czyli o czworonogach w policji fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Blisko 2000 czworonogów pełni służbę w Polsce. Tropią, śledzą, interweniują, zapewniają bezpieczeństwo funkcjonariuszom. Pomagają także podczas kontroli, zabezpieczają mecze i koncerty oraz sprawdzają bagaże na lotnisku.

W Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku służą między innymi Zara, Luna i Hades. Przed przystąpieniem do służby owczarki odbywają wielomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Ich codzienne życie to odprawa, patrole, interwencje czyli służba, którą pełnią z człowiekiem. Każdy pies policyjny ma swojego opiekuna. Więź między człowiekiem i psem powstaje już na pierwszym szkoleniu. Sześć miesięcy ćwiczeń, uczenia się komend i poznawania się siebie wzajemnie. Potem już niemal każda godzina dnia i nocy spędzana jest razem. Czasem więcej z psem niż z rodziną. A może właśnie z rodziną. Bo więź policjanta przewodnika z psem to więź wyjątkowa. Większość czworonogów mieszka u opiekunów. Razem idą na urlop, razem chorują i najczęściej wspólnie kończą służbę przechodząc na emeryturę. Człowiek wybiera sobie pracę w policji. Pies jest do niej wybierany. Czy to łatwe psie życie? Dowiecie się słuchając reportażu Aleksandry Hotowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe