eM to niedobra nazwa dla zespołu w czasach internetu. Ale działa już 26 lat! [ROZMOWA]

  • 17.05.2019, 13:28 (aktualizacja 19.05.2019, 11:33)
  • Barbara Jackiewicz
eM to niedobra nazwa dla zespołu w czasach internetu. Ale działa już 26 lat! [ROZMOWA] fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Pochodzący z Pruszcza Gdańskiego zespół eM w ubiegłym roku świętował 25 lat działalności artystycznej. Zaprosiliśmy muzyków do studia, by porozmawiać o ich twórczości i posłuchać najnowszego singla "Nowe serce".

Zespół eM istnieje już 26 rok. Muzycy zawsze cenili niezależność, więc nie rozpieszczali swoich fanów nowymi wydawnictwami. W ciągu tych lat powstały cztery płyty - trzy studyjne i jedna koncertowa: "Kilka wyjść" (2004), "Taniec skośnookich delfinów" (2006), "Emocje" (2010) i "Maridal eM & Goście. Live 2014" (2015). Na początku tego roku eM wydał singiel zatytułowany "Nowe serce". 

Teraz macie okazję posłuchać naszej rozmowy z Mariuszem Daleckim, liderem, wokalistą i gitarzystą grupy eM i Pawłem Kaczyńskim, który gra na perkusji i śpiewa w chórkach.

Z pierwszej części dowiecie się nieco o historii zespołu eM, ale także, czy piosenka "Tramwaje jak komety" nie prześladuje członków grupy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Płyta "Kilka wyjść" jest płytą, która zaistniała na ogólnopolskim rynku i zbierała sporo pozytywnych recenzji, więc jeśli prześladowanie [przez utwór "Tramwaje jak komety" - red.] to tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu. - Paweł Kaczyński, eM

Druga część rozmowy poświęcona jest m.in. nazwie zespołu, która - jak się okazuje - jest dość problematyczna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak kończyłem studia, to napisałem pracę na temat marki zespołu eM i wytknąłem sobie wszystkie błędy, które popełniłem przy nazwie i jest dosyć dużo tych błędów, bo nazwa eM jest niepoprawna w sensie marketingowym. - Mariusz Dalecki, eM

Mariusz i Paweł opowiedzieli także o 25-leciu zespołu i zaprezentowali nowy singiel, do którego powstał także teledysk - zapraszamy do słuchania i oglądania:

 

W trzeciej części rozmowy w studiu Radia Tczew rozmawialiśmy m.in. o niezależności zespołu eM i muzycznej przyszłości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jako zespół, gdy trafiamy na ten sam moment w życiu, że czujemy że chcemy wspólnie grać, że chcemy grac koncerty, że chcemy nagrać singiel czy płytę, to po prostu to robimy. - Paweł Kaczyński, eM

Więcej o działalności i muzyce eM znajdziecie na Fanpage'u na Facebooku: www.facebook.com/TramwajeJakKomety/

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe