Ma 101 lat i wciąż wygłasza kazania [ROZMOWA]

  • 18.05.2019, 00:06 (aktualizacja 25.05.2019, 14:26)
  • Barbara Jackiewicz
Ma 101 lat i wciąż wygłasza kazania [ROZMOWA] fot. Barbara Jackiewicz od lewej: Aleksander Bałuczyński (syn), Józef Bałuczyński (101 lat), Janusz Meisser (pastor Kościóła Zielonoświątkowego w Tczewie)

Podziel się:

Oceń:

Jak dożyć setki? Wielu się nad tym zastanawia, dla większości taki wiek jest nieosiągalny. Tym bardziej każde spotkanie z ponad 100-letnią osobą jest wyjątkowe. Zapraszamy na rozmowę z Józefem Bałuczyńskim, rocznik 1918.

Pan Józef Bałuczyński jest jak dotąd najstarszym wiekiem gościem naszej redakcji. Swoje życie opisał w książce "Nie bój się, tylko wierz", będącej zarówno biografią, jak i świadectwem wiary. 14 maja 2019 r. mając 101 lat przyjechał do Radia Tczew opowiedzieć o swoim życiu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed wojną myśmy mieszkali na Podolu i byliśmy rolnikami. Miałem czterech braci. Powodziło nam się nieźle, bo tata był dobrym gospodarzem.  Niczego nam nie brakowało. - Józef Bałuczyński

Pan Józef wspominał szkołę przed wojną, a dużą część rozmowy poświęcił losom swojej rodziny w czasie II wojny światowej. Kilkakrotnie cudem uniknął śmierci. Po wojnie doświadczył śmierci klinicznej po ciężkiej chorobie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy naszego gościa o przepis na długowieczność. Wygląda na to, że poza silną wiarą, panu Józefowi w długim życiu pomaga... regularne spożywanie kiszonej domowym sposobem kapusty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Józef Bałuczyński był gościem na nabożeństwie w Kościele Zielonoświątkowym w Tczewie, gdzie do wiernych wygłosił kazanie.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe