Przesłuchania ostatnich świadków w procesie Mirosława Pobłockiego. Najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu prezydent usłyszy wyrok

  • 21.05.2019, 18:31 (aktualizacja 23.05.2019, 17:54)
  • Redakcja
Przesłuchania ostatnich świadków w procesie Mirosława Pobłockiego. Najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu prezydent usłyszy wyrok fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

21 maja w Sądzie Rejonowym w Malborku odbyła się kolejna rozprawa w procesie prezydenta Mirosława Pobłockiego.

Sprawa dotyczy zarzutów o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Według prokuratury Mirosław Pobłocki miał w 2015 roku przekazać nagranie z miejskiego monitoringu osobom do tego nieuprawnionym z pominięciem policji. Na wtorkowym posiedzeniu przesłuchano dwóch kolejnych świadków. Trzeci, który nie stawił się na rozprawę został odwołany przez adwokat Joannę Grodzicką, obrończynię Prezydenta. Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka, zapytał o powód tej decyzji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezes lokalnej telewizji kablowej Telkab Adam Przybyłowski zeznał między innymi, że mieszkańcy Tczewa nie skarżą się na emisję obrazu w czasie rzeczywistym z pięciu kamer należących do Telewizji Tetka. Świadek dodał, że tczewianie pytają, czy Tetka mogłaby zwiększyć liczbę kamer lub emitować w telewizji obraz z kamer podłączonych do systemu miejskiego monitoringu. Adam Przybyłowski zeznał, że miejskim radnym, który kilka lat temu wnioskował o to drugie rozwiązanie był prawdopodobnie były radny Zbigniew Urban.

Z kolei inspektor ochrony danych osobowych Adrianna Głuchowska zeznała, że według jej wiedzy w 2015 roku prezydent jako administrator danych osobowych nie przekroczył uprawnień. Powołała się na wytyczne Urzędu Ochrony Danych Osobowych i dodała, że gdyby prezydent nie polecił zabezpieczenia nagrania z miejskiego monitoringu, wówczas można by było mówić o niedopełnieniu obowiązków, a nie o przekroczeniu uprawnień. Zdaniem Głuchowskiej nagrania z miejskiego monitoringu nie są zbiorem danych osobowych, ponieważ nie są powiązane z systemem rozpoznawania twarzy.

Łącznie w procesie, który ruszył w lipcu ubiegłego roku, przesłuchano dziesięciu świadków. Przypomnijmy, że w kwietniu oskarżyciel posiłkowy uznał, że powoływanie kolejnych świadków przez obronę to próba przedłużania procesu. 

Następne posiedzenie odbędzie się w Malborku 7 czerwca i właśnie wtedy zostaną wygłoszone mowy końcowe oskarżycieli i obrony. Najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu prezydent usłyszy wyrok.


Więcej na temat rozprawy w materiale Bartosza Listewnika.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe