Biegowo-rowerowy maraton dla tczewskich przedszkolaków

  • 22.05.2019, 14:50 (aktualizacja 24.05.2019, 16:21)
  • Aleksandra Hotowy, Aleksandra Kęprowska
Biegowo-rowerowy maraton dla tczewskich przedszkolaków fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Przez sześć dni czworo pracowników Zespołu Szkół Specjalnych z Tczewa przebiegnie i przejedzie na rowerze ponad 600 kilometrów by zebrać środki na budowę Sensorycznego Ogrodu Marzeń dla wychowanków z Przedszkola Specjalnego nr 3.

fot. materiały prasowe

Sensoryczny Ogród Marzeń to rozwiązanie, które zapewni przestrzeń do zabawy i edukacji dla najmłodszych. Kompleks został tak zaplanowany, aby mogły z niego korzystać przede wszystkim dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, w tym z różnego rodzaju zaburzeniami.

W ramach ogrodu powstaną dwie strefy: zabawy oraz ciszy.

- obszar cichej zabawy stworzony zostanie w odpowiedzi na potrzeby m.in. dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,

- w części bardziej zintensyfikowanej pod względem kolorów i dźwięków będą się mogły bawić dzieci, które wymagają silniejszej stymulacji.

fot. materiały prasowe

Ogród to nie tylko plac zabaw ale także przestrzeń oddziałująca na zmysły dzieci. Jest to bardzo dobra metoda terapeutyczna

Aby znaleźć fundusze potrzebne na budowę ogrodu, czworo pracowników Zespołu Placówek Specjalnych przebiegnie i przejedzie na rowerze ponad 600 kilometrów. Duathlon wystartuje 25 maja w Wieliczce, a zakończy się 31 w naszym mieście.  

fot. materiały prasowe

O szczegółach duathlonu i tego czym jest ogród sensoryczny opowiedzieli nam pomysłodawcy akcji: Agnieszka Grzela-Opalińska, Dominik Brosze oraz Bartosz Grabowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Hotowy, Aleksandra Kęprowska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe