czwartek, 28 marca 2024 15:21

15 goli! Tak grają piłkarki nożne Pogoni Tczew!

Drugoligowa Pogoń Tczew była bezkonkurencyjna w meczu ze szczecińską Olimpią. Piętnaście bramek i zero szans dla rywalek to jedno z najwyższych zwycięstw tego sezonu.

Autor: fot. Pogoń Tczew

Pogoń Tczew jest trzecim zespołem w tabeli II ligi piłki nożnej kobiet. W niedzielnym meczu 18. kolejki tczewianki były faworytkami - Olimpia II Szczecin zajmuje 8. lokatę.

Na boisku różnica w umiejętnościach w niedzielne popołudnie była ogromna. Po pierwszej połowie tczewianki prowadziły 10 do 0, a spotkanie zakończyło się wynikiem 15 do 0. Strzelanie zaczęła Viktoria Ossowska, która trafiła do siatki w szóstej i jedenastej minucie, a w końcówce tej części gry ustrzeliła klasycznego hat-tricka. Pięć bramek zdobyła Paula Magulska. Hat-tricka skompletowała także była zawodniczka Olimpii Szczecin Klaudia Pietkun. Dublet zaliczyła skrzydłowa Aleksandra Rajek, a po jednej bramce strzeliły Weronika Dziadzio oraz Agnieszka Rembalska. Jest to drugi najwyższy wynik w historii klubu i najbardziej okazałe zwycięstwo w tym sezonie spośród wszystkich drugoligowych meczów grupy tzw. wielkopolskiej.

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 15:0 Olimpia II Szczecin

Bramki (asysty)
6` Viktoria Osowska
11` Viktoria Osowska
19` Paulina Magulska
21` Paulina Magulska (Łucja Tabor)
23` Klaudia Pietkun (Łucja Tabor)
30` Klaudia Pietkun ( Paulina Magulska )
39` Weronika Dziadzio
41` Klaudia Pietkun
43` Paulina Magulska (Martyna Krygier)
45` Viktoria Osowska (Kasia Choińska)
62` Agnieszka Rembalska
78` Aleksandra Rajek (Weronika Dziadzio)
83` Aleksandra Rajek (Anka Węsierska)
89` Paulina Magulska (Agnieszka Rembalska)
90` Paulina Magulska (Anka Węsierska)

Skład Pogoni: Niemaszyk, Krygier W, Tabor, Krygier M, Dziadzio, Tryka, Pietkun, Choińska, Osowska, Magulska, Podsiadło. Po przerwie weszły: Węsierska, Rajek, Rembalska, Jaśniewska, Aronowska, Burczyk