Rowerowy Rajd Gwiaździsty za nami

  • 28.05.2019, 15:07 (aktualizacja 28.05.2019, 15:21)
  • Żródło: LOT Kociewie
Rowerowy Rajd Gwiaździsty za nami fot. Emilia Laskowska

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczny Rowerowy Rajd Gwiaździsty był pierwszym w nowej formule i nową trasą przejechał przez wszystkie gminy powiatu tczewskiego.

W niedzielę, 26 maja o godz. 10.00 z Opalenia w gminie Gniew wystartował 19. Rowerowy Rajd Gwiaździsty.  W tym roku prawie 60-cio kilometrową trasę prowadzącą przez wszystkie gminy powiatu przejechało ponad 60 uczestników.

- W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę rajdu. Rozpoczynaliśmy nasz przejazd z malowniczego Opalenia, aby odwiedzić wszystkie gminy powiatu tczewskiego i zakończyć całą imprezę na tczewskim Bulwarze Nadwiślańskim – mówi Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. – Aby ułatwić uczestnikom wzięcie udziału w imprezie przewieźliśmy i rowerzystów, i rowery z Tczewa na start.

Na starcie dla każdego rowerzysty czekała okazjonalna przypinka z nazwą imprezy oraz przebiegiem trasy, gadżety rowerowe oraz mały prowiant na trasę. Po starcie w Opaleniu peleton przejechał przez Tymawę, Piaseczno, Królów Las, Morzeszczyn, Gętomie i Kulice. W Zespole Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie uczestnicy wzięli udział w pikniku rowerowym, podczas którego odbyły się konkursy wiedzy o Kociewiu i z zasad ruchu drogowego. 

- Pytania były o różnym poziomie trudności. Niektóre z nich sprawiły niezłą łamigłówkę rajdowiczom. Jednak wszyscy, zgodnie stwierdzili, że konkurs urozmaicił wydarzenie i był miłym elementem pikniku w Pelplinie – wspomina Agnieszka z Tczewa.

Po zregenerowaniu sił, rowerzyści ruszyli w dalszą trasę. Następnymi przystankami były: Radostowo, Subkowy, Gorzędziej oraz Knybawa. Finał rajdu przebiegał wzdłuż Wisły w stronę Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie.

Mimo długiej trasy tegoroczny Rowerowy Rajd Gwiaździsty przyciągnął całe rodziny. Najstarszy uczestnik ukończył 70 lat, z kolei najmłodsze uczestniczki nie przekroczyły 6 roku życia.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty już za nami, galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć na portalu Facebooku. W wakacje organizator, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przymierza się do organizacji kolejnych, tradycyjnych rajdów rowerowych. Już w lipcu odbędzie się 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, a w sierpniu 22. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy.

Źródło: LOT Kociewie

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe